This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Pantolon Cebinde Patlayan Samsung Galaxy Note Yaralanmaya Sebep Oldu

Samsung Galaxy telefonlar hakkında geçtiğim en ilginç haberlerden bir tanesi: Dünya akıllı telefon piyasasının şu andaki en önemli cihazlarından olan Galaxy Note, 55 yaşında bir adamın cebinde patlayarak telefonun sahibinde ikinci derecede yanıkların oluşmasına sebep oldu.

Güney Kore kaynaklı haberlere göre olay Bupyeong şehrinde meydana geldi. 55 yaşındaki bir vatandaş yolda yürürken pantolonun cebinde taşıdığı Galaxy Note'un patlaması sonucunda bacağından yaralandı. Patlama bölgesinde ikinci derece yanıkların oluştuğu hem itfaiye hem de bölge hastanesi tarafından kayıtlara geçti. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz Mart ayı içerisinde (2012) yine Samsung'un anavatanı Güney Kore'de bir lise öğrencisinin cebinde patlayan bir Galaxy S2 büyük yankı uyandırmıştı. 


Patlamış Galaxy S2

Konu hakkında okuduklarımızın tam olarak doğruluğunu teyit etme şansımız şu an mümkün değil. Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan ve fabrikalarından her gün onbinlerce telefon çıkan Samsung'un piyasadaki milyonlarca ürününden bir tanesinde bu tip bir sıkıntının gerçekten oluşmuş olması kesinlikle olasılıklar dahilinde. Umarım benzer haberlere ülkemizde rastlamayız.

 

Fotoğraf: Samsung,The Chosunlibo,  kapak fotoğrafı düzenleme: v.e / AndroidPIT

Kaynak: Electronista

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • Bunun sebebi telefonlarin asiri sure sarjda kalmasi olabilir.%100 doldugu zaman cikarmassiniz bataryaniz yolda giderken patlayabilir.Yaptigim aciklamanin ne kadar dogru oldugunu bnde bilmiyorum.Ama oyledir :)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!