This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Pebble Akıllı Saat Takımı Yazılımcıların Küçük Düşünmelerini İstiyor

Pebble akıllı saatleri piyasaya sunulduğundan beri çarpıcı bir satış başarısı yakaladı ve sadece bir ayda 10 milyon dolar satış geliri elde etti. Evet, yanlış duymadınız, 10 milyon dolar sadece bir kol saati için. Şimdi Pebble takımı piyasaya yazılımcıların 144x168 genişliğindeki ekrana uydurabilecekleri yaratıcı uygulamaları için yeni bir SDK sundu. Peki Pebble ahalisi bu daha da küçük ekrana yeteneklerini yansıtabilecek mi?

Pebble’ın dışında pek çok akıllı saat bu sıçramayı yapabilmiş değil. Sony Smartwatch Amazon’un en çok satılan elektronik cihazlar listesinde 573. sırada. i’m Watch gibi diğer saatler çok düşük batarya ömrüne ve insanları kendilerinden uzak tutan saçma derecede yüksek fiyatlara sahip. Ama Pebble’a olan büyük ilgi de gösteriyor ki tüketicilerin aklı hala bu cihazlara olan beklentiyle dolu.

Pebble size telefonunuzdan kimin aradığını, mesajları ve ne kadar koştuğunuzu gösteriyor. 150 dolarlık satış fiyatıyla çok da makul değil. Ama şirketin yazılımcıları çekmesi çok da kolay olmayabilir – nihayetinde akıllı saat kullanan çok fazla insan yok ve bu kadar küçük ekranda gözükecek reklamlarla çok gelir sağlanabileceği soru işareti.

Pebble gelecek vaat ediyor. Elektronik mürekkep ekranı yedi günden fazla gidiyor, güneşte okunabiliyor ve saat su geçirmez.

Siz ne tarz uygulamaları bu tip bir cihazda görmek isterdiniz? Bu kötü çocuk için 150 doları gözden çıkarır mıydınız (ya da çoktan bir tane aldınız mı) ? Aşağıda bizimle paylaşın!

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!