This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Phandroid Forumlarına Düzenlenen Saldırıda 1 Milyon Kullanıcı Mağdur

Delinen güvenlik duvarlarının zayıflattığı sistemlere yapılan hacker saldırılarının istenmeyen sonuçları bilişim dünyasının en çok tekrarlanan haberlerinin başında yer almıştır hep. Bu noktada bizim en yakın işbirliği içerisinde bulunduğumuz Phandroid platformuna da benzer bi hacker saldırısı düzenlendi. Yaklaşık bir milyon adet kullanıcının kayıtlı e-mail ve de IP adres bilgilerisanal alem korsanları tarafından ele geçirildi. 

Phandroid geliştirme ekibinin üyelerinden bir yetkili mevcut olan saldırının çok kritik etkileri olmadığını fakat mevcut üyelerin şifelerini en kısa zamanda değiştirmelerini tavsiye ettiklerini söyledi.

Şu an için mevcut olan en iyi haber ise web sitesinin very tabanını tamamiyle ele geçirme arzusu içerisinde olan yazılım tespit edildi ve de bu bağlamda sitenin güvenlik önlemleri en yüksek seviyeye getirildi. Phandroid teknik ekibi tüm enerjilerini olası ikinci bir saldıya karşı önlem alma noktasında yoğunlaştırdı.
İngilzce bilen kullanıcılarımız ilgili saldırının detaylarını öğrenmek için buraya tıklayabilirler.

Phandroid kuşkusuz dünya üzerindeki mevcut en iyi Anroid platformlarından bir tanesi. Bu tip kapsamlı bir hacker saldırısı karşısında göstermiş oldukları dirayet ve de yapmış oldukları bilgilendirme dolayısı ile kendilerini takdir ediyoruz.

Fotoğraf hakları : www-bgr-com.vimg.net

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!