This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share No comments

Piano Master - İçinizdeki müzisyeni keşfedin!

Enstrüman öğrenmek zaman alıcı bir şey ve büyük ihtimalle maliyetli de bir şey; fakat tüm bunlar müziğin coşkusuyla dengeleniyor! Peki ama neden ucuz bir uygulama ile müzik zevkinize tesir etmeyesiniz ve hatta eğitim vermeyesiniz?

En azından kendisiyle piyano çalınabilen Piano Master size yardımcı olabilir. Uygulama vaat ettiği şeyi gerçekleştiriyor mu?

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.70 2.22

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy Nexus 4.2.2

Uygulamayı başlattıktan sonra ana menüde üç buton karşınıza çıkıyor:

  • Şarkı başlatma: Burada seçtiğiniz bir şarkıyı seçebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.
  • Ayarlar: Görünüm efektleri için ayar seçenekleri
  • Daha fazla şarkı indirin: Şirketin diğer uygulamalarına linkler - hemen hepsi farklı şarkılar sunuyor.

Şarkı başlatmak istediğinizde Beethoven, Chopin vb kişilerce yapılmış 30 tanınan şarkıdan oluşan bir liste geliyor.
Burada şarkının başlığı ve sanatçının isminin dışında şarkı süresi ve zorluk dereceleri çıkıyor.
Dilerseniz bu şarkıları üç farklı zorluk derecesinde çalabiliyorsunuz:

  • Başlangıç Seviyesi: Şarkı yavaş çalınıyor ve kullanıcı yanlış bir nota bastığında duruyor. Kullanıcı doğru notaya bastığında ise şarkı devam ediyor.
  • Orta Seviye: Burada şarkı normal hızda çalınıyor ama yanlış notalarda duruyor.
  • Usta Seviyesi: Artık şarkılar durmuyor, aksine yanlış notaya bassanız dâhi şarkılar çalmaya devam ediyor.

Bunun dışında şarkıları sadece dinleyebileceğiniz veya şarkıların hızını ayarlayabileceğiniz iki farklı mod mevcut. Ekranın altında bir klavye ve yukarıda da bloklar halinde notalar (dilediğiniz büyüklükte ayarlayabilirsiniz) geliyor. Şimdi doğru zamanda doğru notaya basmanız gerek.

Notalara zamanında basmak ve de genel zamanlama adına uygulama size genel bir skor belirliyor (alfabede ne kadar ilerlerlerseniz o kadar iyi skor elde ediyorsunuz). Buna benzer olarak aynı şarkı ve zorluk seviyesinde önceki skorlarınızı da görebiliyorsunuz.

Özet:

Özellik olarak uygulama kötü değil: 30 tane bilinen parça var ve bunları kolay veya zor varyasyonlarla oynayabiliyorsunuz - fakat benim görüşüm bu uygulamanın piyano öğrenmekten çok eğlence amaçlı olduğu yönünde.

"Piano Master" özellikle çocukların iyi vakit geçirebileceği bir uygulama olabilir ve onlara müzik sevgisi aşılayabilir.

Ekran & Kontroller

Önceden de belirttiğim gibi Piano Master'ın eğitici tarafından çok eğlence tarafı ağır basıyor. Kötü bir yanı şarkı esnasında klavyeyi sağa sola oynatmanız gerekiyor ve bu da kullanımı zorlaştırıyor. Örneğin yanlış bir notaya basmanız nedeni genellikle klavyenin ileri kaymış olması oluyor.

Buna benzer olarak başka bir dezavantaj tabii ki telefonda tuşların çok ufak olması; bu nedenle doğru tuşlara basmak zor olabiliyor. Tabletlerde büyük ihtimalle daha iyi çalışacaktır fakat malesef uygulamayı tablette test etmedim.

Bunun dışında uygulama çok güzel olmasa da pratik ve kullanıma kolay şekilde hazırlanmış. Kötü tarafı ise son derece kötü bir çevirisi olması, uygulamanın komple İngilizce olmasını tercih ederdim.

Hız & İstikrar

Piano Master'ın istikrarı ve hızı hakkında eleştirecek bir şey yok - bazen hafif takılmalar oluyor fakat bu çok büyük bir ptoblem değil çünkü şarkının kendisi akıcı çalışıyor ve sesler tuşlara basarken bir takılma olmaksızın geliyor (ki bu Android'de uzun bir süre problem teşkil etmiştir.).

Fiyat/Performans Oranı

Piano Master'ın normal fiyatı 2.37 Euro. "Haftanın Uygulaması" kapsamında (18.3 - 24.3.13) uygulamayı sadece 1.19 Euro'ya satın alabilirsiniz. En iyisi 10 parçadan oluşan ücretsiz deneme sürümünü edinmeniz ve beğenirseniz uygulamanın ücretli sürümünü satın almanız.

Ekran Görüntüleri:

Piano Master - İçinizdeki müzisyeni keşfedin! Piano Master - İçinizdeki müzisyeni keşfedin! Piano Master - İçinizdeki müzisyeni keşfedin! Piano Master - İçinizdeki müzisyeni keşfedin! Piano Master - İçinizdeki müzisyeni keşfedin! Piano Master - İçinizdeki müzisyeni keşfedin!
1 Share

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!