This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 4 comments

Xperia Z,HTC One,Galaxy S4,Nexus 4 Pil Şarj Olma Hızı Karşılaştırması

Her geçen gün hayatımızın giderek daha önemli parçaları haline gelen akıllı telefonların kullanım keyifleri ve tecrübelerinin büyük ölçüde sahip oldukları pil performansı ile doğru orantılı olduğu su götürmez bir gerçeklik. 2013'ün en ön plana çıkan Android telefonları olan Sony Xperia Z, HTC One, Samsung Galaxy S4 ve LG Nexus 4'ün pil kullanım performanslarını içeren test videomuzun ardından bu cihazların şarj olma hızlarını mercek altına alan yazımızla karşınızdayız.

PilsSarj
Xperia Z, HTC One, Galaxy S4 ve Nexus 4 pil şarj hızı testinde / © AndroidPIT

Genel Test Koşulları & Kullanılan Test Yöntemi

Her dört cihazda da pil seviyesi %1 seviyesinde iken tüm cihazları aynı anda kapatarak standart micro USB şarj aletlerine bağlıyor ve tüm cihazları yaklaşık olarak 90 dakika şarj edioyoruz. Test süresinin sonunda tüm cihazları tekrar açarak söz konusu sürede eriştikeri şarj düzeylerini kıyaslıyoruz.

Dört Büyüklerin Şarj Olma Performansının Karşılaştırılma Videosu

Sony Xperia Z, HTC One, Samsung Galaxy S4 ve LG Nexus 4 arasında gerçekleştirdiğimiz şarj olma performansı testimizi aşağıda izleyebilirsiniz.


youtube linki: tıklayınız

 

4 comments

Yeni yorum yaz:
  • Arkadaşların dediği gibi kesinlikle yanlışlık var , benim S4 cihazım 90 dakikada %80 i buluyor şarjı ama testte %27 gözüküyor şaşırdım ...

  • ibrahim 03.Tem.2013 Link to comment

    Bu teste yanlışlık var benim S4 dün 2 saatte şarj oluyor bu nasıl iş....

  • androidPIT'in testlerini severek ve güvenerek izleyen biri olarak @Okan NİŞ'in de ifade ettiği gibi bu testin çok ciddi derecede yanlış ve hatalı olduğunu belirtmem lazım. s4 kullanıyorum ve kendi orjinal şarj cihazı ile 2 saatten daha kısa sürede %1-2 seviyesinden %100 seviyesine geldiğini biliyorum. testte kullanılan şarj cihazı problemli ya da uyumsuz olabilir. yanlış yönlendirme olmaması açısından testin yenilenmesini rica ediyorum.

  • testte çok büyük bir yanlışlık var.galaxy s4 kendi şarj aletiyle 0 dan %100 e 2 saatte şarj oluyor.galaxy s4 ü iyi bilmediğiniz belli.heralde s4 ü 500mA lik şarj aletiyle şarj ettiniz.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!