This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Pixlr-o-matics- Instagram'a Ciddi Bir Rakip

Facebok tarafindan satın alındıktan sonra hayatımıza yükselen bir ivme ile giren Instagram ile haşır neşir olan kullanıcı sayısı giderek artmakta. Instagram bir çoğunuzun bildiği üzere kapsamlı bir fotoğraf paylaşım plaformu. Facebook ile birleşme sonrasında eski Instagtagram kullanıcılarının bilgileri ve belli bir takım gizlilik noktalarında sıkıntılar yaşadığını biliyoruz.


Instagram filtresinden geçmiş bir fotoğrafın Facebook üzerinden sizlerin tercih etmeyeceği üçüncü kişilere yayılması durumunun söz konusu olması dolayısı ile sizler için Instagram dışında aynı ya da benzer amaçlı kullanılabilecek bir uygulamayı test ediyoruz. Pixlr-o-matics isimli uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
2.1.2 2.2.4

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: LG Optimus Black
Android sürümü: 2.3.4


Pixlr-o-matics uygulaması yaklaşık olarak 6.9 MB büyüklüğe sahip ve de SD karta kopyalanabiliyor.


Pixlr-o-matics uygulaması yukarıda da bahsedildiği üzere bir fotoğraf düzenleme ve fitlreleme uygulaması.Uygulamayı indirdiğinizde içerisinde otomatik olarak 25 adet değişik filtre bulacaksınız. Bu filtrelerle sınırlı kalmak istemiyorsanız yeni filtre indirme şansınız her zaman mevcut. Uygulamanın kullanımı gerçekten kolay. Uygulamada aynen Instagram’da olduğu gibi vintage, lomo, plethora ve benzeri bir çok efekti geniş bir tercih aralığında kullanabiliyorsunuz.

Uygulamada çektiğiniz ya da zaten hali hazırda mevcut olan fotoğraflarınızı düzenlemek üzere otomatik olarak edit bölümüne yönlendiriliyorsunuz.Hangi efekti ya da çerçeveyi seçeceğinizi ekran üzerindeki seçenekleri dolaşarak karar veiyorsunuz.

Uygulamada yer alan başka bir özellik ise hangi filtre ya da çevrenin kullanılacağı seçiminin uygulamaya bırakılması. Böylece uygulamaya ilgili fotoğraf için rastgele bir düzenleme yapma hakkı tanımış oluyorsunuz. Uygulamanın yaratacağı en güzel fotoğrafı bulana ve de beğenene kadar bu özelliği kullanabilirsiniz. Düzenleme yaptığınız fotoğrafları imm.io, Facebook, Twitter ya da email yoluyla paylaşabilirsiniz.


Özetle:


Pixlr-o-matics uygulaması Instagram’a karşı hoş bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Filtreleme seçenekleri gerçekten çok orjinal ve de çeşitli. Bütün bunların üzerine filtreleme sonucundaki fotoğrafların yüksek kalitesini de koyduğumuzda bu uygulamayı tüm kullanıcılara şiddetle tavsiye etme pozisyonunda buluyoruz kendimizi…

Ekran & Kontroller

Pixlr-o-matics uygulamasının kullanımı gerçekten çok rahat. Filtreleme efektlerine diyecek hiç bir şeyimiz yok. Dizayn ve kontroller ise tek kelime ile harika.

Hız & İstikrar

Pixlr-o-matics uygulaması hiç bir takılma emaresi göstermeden çalıştı. Filtrelerin gerçek zamanlı olarak eklenebiliyor olması kullanıcılar adeta bir lüks.

Fiyat/Performans Oranı

Pixlr-o-matics Uygulama Merkezi (App Center) üzerinde ücretsiz olarak indirilebilir.

Ekran Görüntüleri:

Pixlr-o-matics- Instagram'a Ciddi Bir Rakip Pixlr-o-matics- Instagram'a Ciddi Bir Rakip Pixlr-o-matics- Instagram'a Ciddi Bir Rakip Pixlr-o-matics- Instagram'a Ciddi Bir Rakip Pixlr-o-matics- Instagram'a Ciddi Bir Rakip Pixlr-o-matics- Instagram'a Ciddi Bir Rakip Pixlr-o-matics- Instagram'a Ciddi Bir Rakip

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!