This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

PocketBook kasa ile Samsung Galaxy S4’ünüze bir okuma ekranı ekleyin

Samsung Galaxy S4 bugüne kadar yapılmış en iyi telefon olabilir; fakat bu cihaz kitap okumaya müsait, enerji tasarruflu, göz dostu bir ekrana sahip mi? PocketBook kasa ile evet.

Bir telefonun her şeye sahip olması için neler gerekir? Samsung Galaxy S4 belki de bugüne kadar üretilmiş en iyi telefon. Fakat sahip olmadığı tek şey son çıkan kitapları okumak için bir e-ink ekran.

Berlin’de devam eden IFA 2013 teknoloji fuarında görücüye çıkan PocketBook S4 kasasının devreye girdiği yer de burası. Bu, 4.3 inçlik bir e-ink ekran içeren bir S4 kasası.

pocketbook ifa 2013 610x407
PocketBook'un Galaxy S4 için geliştirdiği okuma kasası. / © CNET

Fakat benim S4’ümün halihazırda 5 inçlik yüksek çözünürlük full-colour, harika bir ekranı var! Alımlı, yüksek sınıf telefonumun kenarından sadece tek renk düşüren, ayrı bir ekrana neden ihtiyacım olsun?

Göz yormadan sayfalarca okuma olanağı

Anlatayım, sevgili okuyucular. Elektronik bir ekrandan farklı olarak, e-ink bir ekrana gözleriniz yorulmaksızın saatlerce bakabilirsiniz. Bu ekran sayesinde, cam ekrana yansıyan güneş ışınları ya da parlak ışıklar sorun olmaktan çıkıyor; dahası, bir e-ink ekran, S4’ün büyüleyici ekranı gibi, tabiri caizse pili içen, parlak elektronik bir ekrana kıyasla neredeyse hiç enerji harcamıyor.

Eğer telefonunuzun pilini boşaltmadan ve gözlerinizi bozmadan, örneğin sevdiğiniz sürükleyici romanların olay örgülerinden geri kalmak istemiyorsanız, PocketBook’a bir göz atmanız iyi olabilir. E-kitap üreticisi PocketBook tarafından üretilen kasa, telefonunuzda e-kitaplarınızı depolayan uygulama ile iletişime geçiyor. Telefonunuza yüklemiş olduğunuz bir kitabı e-ink ekrana yolluyorsunuz ve ses düğmesi ile sayfaları çeviriyorsunuz.

Aygıtın fiyatı ve piyasaya çıkma tarihi gibi ayrıntılar ise henüz netleşmiş değil.

Kaynak: CNET

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!