This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
4 Shares 3 comments

Polaroid IM1836: Ayarlanabilir Lensli ilk Android Kamera

Polaroid tarafından üretilen , manuel olarak ayarlanılabilen lense sahip olan IM1836 modeliyle beraber Android işletim sistemi tabanlı çalışan akıllı kamera konseptine yeni bir açılım gelmiş oldu. 

 

 (c) Panasonic

Bundan kısa bir süre önce detaylı bir şekilde test ederek haber portalımız üzerinde yayınlamış olduğumuz Samsung Galaxy Kamera'ya en büyük eleştirilerimizden bir tanesi kullanıcısına vermiş olduğu az insiyatif ve manuel karar alma esneksizliği idi. Polaroid tarafından tanıtılan IM1836 model adına sahip olan yeni Android kamerası bu anlamda sahip olduğu ayarlanabilir lens ile özellikle profosyonel fotoğrafçıların tercihi olmaya aday.

Polaroid'in Android kamerası ile Samsung'un Galaxy Kamerası'nı karşılaştırdığımızda göze çarpan ilk husus IM1836'nın 3.5 inç boyutlarında olan dokunmatik ekranının 4.8 inç ebatlı rakibininkinden hissedilir derecede ufak oluşu. Öte yandan,  Galaxy Kamera'da olduğu gibi Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi kullanan Polaroid IM1836'nın tahmini satış fiyatı ise rakibine göre hissedilir derecede düşük. Avrupa Pazarı'nda kendisine 599 EUR fiyatla alıcı bulan Galaxy Kamera'nın yanında Amerika'da 399 USD'ye piyasaya çıkacak olan Polaroid Android Kamera'nın fiyatı ise gerçekten de çok uygun. 

(c) Panasonic

Polaroid'in Android tabanlı çalışan yeni akıllı kamerası IM1836'nın Mart 2013 döneminden itibaren başta Amerika olmak üzere global pazarlarda satışa sunulması bekleniyor. 

Polaroid IM1836'nın Öne Çıkan Özellikleri:

  • 3.5 inçlik ekran boyutu
  • 18 megapiksellik CMOS Sensör
  • 1080 p video kayıt kapasitesi
  • Android 4.1 Jelly Bean İşletim Sistemi

 

Fotoğraf hakları: Polaroid

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!