This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Pressy: akıllı telefonlar için harika buton kitle desteği ile geliyor!

Gerçekten çok güzel bir fikri olan bir mucidi nasıl tanırsınız? Destekçilerinden istemiş olduğundan çok daha fazla parayı toplayabilmesiyle. Tam da böyle bir şey, mobil cihazlar için özgürce konfigüre edilebilen bir ekstra buton olan Pressy örneğinde gerçekleşti. Geliştiriciler proje için 40,000 dolar toplayabilmeyi umarken, tamamlanmasına halen 3 hafta olan kampanyada 500,000 dolar toplandı! Yeterince açık değil mi? O halde: Pressy başlangıçta planlanandan çok daha büyük bir proje haline geldi.

pressy greaty success
© Pressy

Belli ki, mobil telefonlarımızdaki fiziksel butonların yavaş yavaş kaybolmasından hoşnut olmayanlar da var. Saf Android 4.3 ile fiziksel kamera kapatma butonunun tesadüfi “keşfi” ve bu keşfe gelen tepkiler bu durumun bir başka işaretiydi.

Ubuntu Edge kitle fonlaması (crowd funding) kampanyasının trajik başarısızlığının ardından, bunun zıttının da olanaklı olduğunu bilmek sevindirici. Kısa bir hatırlatma: Pressy, cihazınızın kulaklık girişine takılan ve bir uygulama yardımıyla özgürce konfigüre edilebilen, küçük bir donanım butonu.


Video linki için tıklayın

Butonun basılma kombinasyonlarına çok sayıda eylem iliştirilebiliyor. Örneğin, uzun süre basılı tutma, ekranı açmaya gerek kalmaksızın, bir hızlı fotoğraf çekimi yapabilir. Üç ya da dört defa basma Google Maps uygulamasını açabilir, önceden tanımlanmış bir kısa mesaj gönderebilir, acil bir durumda bulunduğunuz yerin bilgilerini paylaşabilir ya da bir ses kaydına başlayabilir. Burada, projenin fan kitlesinin Pressy için yapmış olduğu hoş rap parçasını dinleyebilirsiniz:

Bu devasa finansal desteğin, Pressy’nin yaratıcılarının artık çok daha fazlasını yapmak zorunda kalacakları açık. Dolayısıyla yeni bir özellik açıklandı: Pressy-to-talk, bir tür telsiz fonksiyonu. Bu fonksiyona Facebook ya da WhatsApp gibi uygulamalardan aşinayız. Bu fonksiyon için VoIP pazarının “dev oyuncularından biri” ile bir ortaklık yapıldı bile. Fakat bu daha başlangıç. Mücadeleye devam adına kim bilir daha kaç finansör önümüzdeki üç hafta içinde desteklerini sunacak. Bu yatırımı meşru kılmak adına daha çok gelişmeye tanık olabiliriz.

The new app design

Halihazırda 22,000’den fazla destekçiye katılmak isteyen herkes, Kickstarter proje sayfası vasıtasıyla kendi Pressy’sini edinebilir. Pressy projesinin önümüzdeki üç hafta sonunda nerelere ulaşacağını görmek için sabırsızlanıyorum.

Kaynak: Kickstarter

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!