This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
Review Authored by:

Pro Zombie Soccer - Futbol'un Gücü İle Dünyayı Kurtarın

Authored by: Volkan E. — 22.Haz.2012

Zombiler ve futbol…Avrupa Futbol Şampiyonası’nın devam ettiği futbol ile dolu şu günlerde Android camiasında çok tutan zombie konseptini bir şekilde futbol ile bağdaştıran Pro Zombie Soccer uygulamasını mercek altına alıyoruz. Bakalım bu ilginç uygulama futbolseverlerin ilgisini çekebilecek mi ?

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.2.1 ?

Özellikler & Kullanım

Önemli Not: Pro Zombie Soccer oyunu içerisindeki bazı kurgularda kanlı sahnelerin olduğunu en baştan söyleyelim ki bu konuda hassas olan kullanıcılar kendileri ya da çocukları için gerekli bilgi ve önlemi alabilsiner.


Ugulamayı test etmeden once uygulama geliştiricilerini ve bugüne kadar yapmış oldukları işleri çok beğendiğimizi belirtelim. Bu anlamda bu uygulamada gezinirken ister istemez bu adamlar güzel bir iş çıkarmışlardır yönünde bir beklenti oluşuyor.

Pro Zombie uygulaması kısa bir giriş intro bölümü ile başlıyor. Oyunun esas kahramının dünyayı tehdit etmekte olan zombilere karşı mücadele etme gibi bir misyonu var. İlginçtir ki kahramanımızın tek ve yegane silahları futbol yeteneği ve de futbol topu.

Oyun boyunca ekranın sağ tarafından yaklaşmakta olan zombilere kıvrak ve teknik kahramanımızı kullanarak şut çekiyorsunuz. Değişik tiplerde, kalıplarda ve dayanıklılıklardaki zombileri ya kafalarından tek atışla vurarak ya da gövdelerine birden fazla şut saydırarak öldürüyorsunuz. Oyun esnasında belirli anlarda bazı süper hamleler yapma şansınız da oluyor. Fakat sınırlı sayıda verilen bu hakları akıllıca kullanmak gerekiyor.

Her level’da giderek daha da kalabalıklaşan Zombi topluluklarını imha etmeye çalışıyorsunuz. Bu arada oyunda yaptığınız puanları OpenFeint ile paylaşabiliyorsunuz.

Zaman geçirdikçe sizi oynamaya zorlayan oyundaki level sistemininde esas karakterin her level geçişinde yeni meziyetler kazanmasını görebilmeyi isterdik doğrusu. Yine de oyun size çok olmasa da yeterince uzun vadeye yayabileceğiniz bir heyecan sağlıyor.


Özetle:


Pro Zombie Soccer uygulaması kesinlikle insanı rahatlıkla bir kaç saat bağlayabilecek bir çekiciliğe ve de akıcılığa sahip. Çok absürd ve de ilginç örülmüş olan hikayenin üstüne bir de eğlenceli grafikleri eklediğinizde ortaya gerçekten hoş bir sonuç çıkıyor.


Oyunun eksilerine gelince…Öncelikle oyun içerisinde adam akıllı bir ödül sistemi kurgusu yok. Oyunun esas oğlanı olan futbolcu kardeşimizin de özelliklerinin sabit kalıyor olması uygulamanın çok uzun bir süreye yayılarak oynanmasını güdülemekte eksiklik olarak göze çarpıyor.

 

Ekran & Kontroller

Pro Zombie Soccer uygulaması nın grafikleri kendi kulvarından çok iyi bir konumda. Çizgi roman tarzında kurgulanmış grafikler gerçekten başarılı.


Kontroller de gayet hoş. Lazer navigasyonuna alışmak ilk etapta biraz zamanınızı alıyorsa da alıştıktan sonra kullanmak da bir sorun olmuyor. Sınırlı sayıdaki süper güç hamleleri için çift tıklama yapmanız gerekiyor.

Hız & İstikrar

Pro Zombie Soccer uygulaması bizden bu alanda tam not alıyor. Hızlı, güvenilir ve kesintisiz bir çalışma performansı….

 

Fiyat/Performans Oranı

Pro Zombie Soccer uygulaması Google Play üzerinde 1.6 EUR fiyatla satışa sunulmuş. Paralı bir uygulama olmasından dolayı herhangi bir reklama maruz kalmadan oyununuzun tadını çıkartabiliyorsunuz.

 

Ekran Görüntüleri:

Pro Zombie Soccer - Futbol'un Gücü İle Dünyayı Kurtarın Pro Zombie Soccer - Futbol'un Gücü İle Dünyayı Kurtarın Pro Zombie Soccer - Futbol'un Gücü İle Dünyayı Kurtarın Pro Zombie Soccer - Futbol'un Gücü İle Dünyayı Kurtarın Pro Zombie Soccer - Futbol'un Gücü İle Dünyayı Kurtarın
AndroidPIT Türkiye'nin kuruluşundan beri editör ve sayfa yöneticisi olarak çalışmakta olan Volkan'ın Berlin'deki gizli amacı yaklaşık 100 yıl önce memleketi Bergama'dan Berlin'e kaçırılan Zeus Sunağı'nı geri götürmektir.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!