This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

process com.google.process.gapps has stopped hatası nasıl düzeltilir?

Akıllı telefonlarda aniden beliren, “the process com.google.process.gapps has stopped” ya da “google.process.gapps has stopped unexpectedly” hata mesajlarıyla kendini gösteren son derece sinir bozucu bir sorun ile ilgili çok sayıda soru alıyor. Cihazınızın markası ne olursa olsun, bu sorunu halletmek aslında çok kolay. Aşağıda en etkili çözüm yollarını sizler için derledik.

androidpit gapps teaser
© AndroidPIT

Cihazınızın ön belleğini ve belirli bir uygulamanın verilerini temizlemek ya da yakın zamanda indirdiğiniz uygulamaları silmek dışında, bu sorunu çözmenin bir başka hızlı yolu daha var. İlk olarak Android akıllı telefonunuzun ya da tabletinizin ayarlar menüsüne gidin. Daha sonra Uygulama Yöneticisi’ne tıklayıp, Uygulamalar sekmesine gelin. Uygulama Yöneticisi’ne geldiğinizde sağdan sola kaydırma hareketini yaparak “Tüm” uygulamalara tıklayın ve İndirme Yöneticisi’ni açın.

process gapps1
Birinci seçenek kolay, fakat yeni kullanıcılar bulmakta zorlanabilir. © AndroidPIT

İndirilenler için uygulama bilgisi (Galaxy S3’ümde) ve İndirme Yöneticisi diğer uygulamalardan biraz farklı, çünkü “kaldır” butonu bir “kapat” butonu ile değiştirilmiş. Söz ettiğimiz com.google.process.gapps has stopped hatasını düzeltmek için “kapat” butonuna basmanız ve daha sonra yeniden etkinleştirmeniz yeterli.

process gapps2
Gapps hatası sorunu için çözüm 2. © AndroidPIT

Bir başka seçenek de Ayarlar menüsüne gidip, oradan Uygulama Yöneticisi’ne ve en sonra da “Tüm” uygulamalara ulaşmak. Fakat bu sefer yumuşak menü düğmesine ya da cihazınızın sol alt köşesindeki fiziksel menü düğmesine basmanız gerekiyor. Burada “Uygulama tercihlerini resetle” seçeneğine tıklamanız tüm uygulamaların ayarlarını başa döndürecek.

Bu yöntemler sorunu çözecektir. Eğer Google Play Store ile sorununuz varsa, bunun için de size ilaç olacak çözümlerimiz mevcut. Haberimiz için tıklamanız yeterli: Google Play çalışmıyor? Ne yapmalıyım?

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!