This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

QHD çözünürlüğe sahip LG G3 Mayıs’ta çıkabilir

Kore medyasına göre LG G3 1440 x 2560 çözünürlükte QHD ekrana sahip olacak ve cihaz için belirlenen çıkış tarihi 17 Mayıs. Bu süreç yıllık amiral gemisi çıkarma periyodunun biraz önüne geçiyor fakat belli ki LG, Galaxy S5’e çok fazla pazar payı bırakmak istemiyor. Ekranın genişliği ise büyük ihtimalle G2 modelinden biraz daha geniş olacak. Şu anda konuşulan boyut ise 5.5 inç. Önceki söylentilerde arka kameranın 16 MP olacağı ve OIS teknoojisine sahip olacağı konuşuluyordu. Cihazın işlemcisinin de LG’nin kendi mobil chipseti olan Odin olacağı düşünülüyor. 

LG G Pro 15
 Bakalım LG, QHD teknolijisini Samsung'dan önce piyasaya sürebilecek mi? / © AndroidPIT

İddialara göre 5.9inçlik QHD ekrana sahip olan LG G Pro 2 phablet de önümüzdeki ay tanıtılacak Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtılacak. Eğer bu gerçekleşirse LG, Samsung’a karşı QHD çözünürlükte telefonlar konusunda da bir öncelik yakalamış olacak ve teknolojiye ısınmak için daha fazla fırsatı olacak. Bu da G3 gelmeden önce LG’ye 3 aylık bir süreç tanıyacak.

Sizin LG G3 ile ilgili ne gibi beklentileriniz var? 

Kaynak: Phonearena

2 comments

Yeni yorum yaz:
  • qHD çözünürlük FHD'nin dörtte biri oluyor yani 540x960. QHD yerine başka bir isim bulsalar daha iyi olurdu, böyle karışabilir.

  • g2 den millet ne bulduki g3 den bulsun ilk basta sozunde dur aralikta getrcegin 4.4 u gonder millet 1.500 tl verdi hakkini ver lg aralik gecti ocaktl ayida bitmek uzere hala guncellicek sozunde dur guven tazele ki g3 te s5 le kapis

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!