This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

RealCalc Plus – Öğrenciler ve bilim meraklıları için!

Son derece inek biri olabilirim ama bu demek değildir ki bu tarz tüm teknik uygulamaları otomatikman gözden geçireyim. Benim zayıf noktam her zaman bilim olmuştur. Okulda araştırmaları internet kullanarak yapma şansı buldum ki birkaç uygulama da bu araştırmalarımda bana yardımcı oldu.

Lise yıllarım boyunca eksik olan, olması gereken uygulamayı şimdi keşfettim. Şimdi sizler için incelemesini yapacağım uygulamanın ismi RealCalc Plus. Haydi hep beraber detaylarını inceleyelim.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.7.4 2.3.1

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy S2 (I9100G)
Android versiyonu: 4.0.4
Root: Yok
Versiyon: 1.6

Android’in kendi hesap makinesi basit işlemleri yapabiliyor. Bazıları için bu yeterli olsa da bazılarının daha detaylı işlem yapabilecek bir hesap makinesine ihtiyacı var. Bazı durumlarda RealCalc Plus gibi bir hesap makinesi çok işe yarayabiliyor.

Karekök alma, trigonometrik fonksiyonlar (sin, cos… bilirsiniz), cebir terimleri… uygulama bunların hepsini vaat ediyor. Ama durum gerçekten de öyle mi?

Kısa keselim: Evet, gerçekten öyle:

Rakamlar fizikte kullanılan birimlere, sıcaklık, birim (Mbyte, Kbyte), uzaklık, zaman, enerji, ağırlık ve güç gibi birimlere çevrilebiliyor. Kullanıcılar kendi denklemlerini kaydedebiliyor. Bilinmeyen sabit sayılar (Pi gibi mesela) uygulamada öğrenilebilindiği gibi sadece bir tuş uzaklıkta. Eğer sabit sayıların eksik olduğunu düşünüyorsanız internet yoluyla bu sayıyı taratabiliyor ve sonuçları uygulamanın içine kaydedebiliyorsunuz.

Ayrıca sonuçları başka bir uygulamaya geçirmek isterseniz kopyala ve yapıştır özelliği de mevcut.

Özet: RealCalc Plus, bilimsel bir hesap makinesi uygulaması arayanlar için ful donanımlı bir uygulama. Tabii bazı kullanıcılar uygulamayı yetersiz bulabilir ama genel olarak uygulama kimseyi hayal kırıklığına uğratmaz. Beş yıldızı hak ediyor!

Ekran & Kontroller

RealCalc Plus, bu açıdan harika çünkü zor denklemler kurabilmesine rağmen denklemlerin kurulumu son derece kolay. Hoş, derli toplu ve kolay kullanıma sahip.

Sonuçlar ayrıca her işlemde kaydedilebiliyor ki bu da yapılan adımların kazaran kaybedilmesini engelliyor.

Dürüst olmak gerekirse kullanıcı ara yüzü çok güzel değil ama sonuçta uygulama iş görüyor.

Hız & İstikrar

RealCalc Plus, testlerimizde akıcı bir şekilde çalıştı ve son derece kompleks işlemlerde bile gayet hızlı bir şekilde çalışmayı başardı. Uygulamada hiç donma olmadı.

Fiyat/Performans Oranı

RealCalc Plus‘ın fiyatı Google Play’de 2.29 Euro; bu denli kapsamlı bir hesap makinesi için bu fiyatın adil olduğunu düşünüyorum. Uygulama, işini iyi yapıyor ve Casaio ve co. tarafından yapılan diğer birçok pahalı "gerçek" hesap makinesinden (“real” calculator) çok daha iyi.

Eğer hala emin değilseniz demo sürümünü deneyebilirsiniz. Bu sürümde çok fazla araç yok fakat yine de çok iyi. Ama ben yine de bu denli harika bir uygulamayı yaratan yazılımcıları desteklemek adına uygulamanın tam sürümünü satın almanızı tavsiye ediyorum.

Ekran Görüntüleri:

RealCalc Plus – Öğrenciler ve bilim meraklıları için! RealCalc Plus – Öğrenciler ve bilim meraklıları için! RealCalc Plus – Öğrenciler ve bilim meraklıları için! RealCalc Plus – Öğrenciler ve bilim meraklıları için! RealCalc Plus – Öğrenciler ve bilim meraklıları için!

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!