This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Rebuild – Zombi İstilasından Sonra Hayata Dönüş

‘Dünyanın sonu geliyor’ temalı film ve oyunlar son yıllarda milyonlarca insan tarafından yüksek ilgi ile takip ediliyor. Bir de bunların içerisinde hikayenin yarattığı kıyamet günü sonrası dizayn edilen dünyalarda varolma mücadelesi verme konsepti var. Bugün tanıtıp test edeceğimiz Rebuild oyunu da zombilerin dünyamızı istilası teması ile bu anlamda benzer bir konsepte sahip.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.0 ?

Özellikler & Kullanım

 Rebuild oyunu popular bir internet flash oyunu. Oyundaki temel amaç harap olmuş bir şehri yeniden inşa etmek. Oyuna başlamadan once isminizi ve de görünümünüzü belirlemeniz gerekiyor. Bunlara ilaveten oyun öncesinde zorluk seviyesini seçiyorsunuz. Bu noktada zorluğu belirleyen esas unsur şehirlerin büyüklükleri oluyor. Malum; küçük şehirlerin yeniden inşası ve de savunması büyüklerden daha kolay. Bu arada oyunda şehirleri yeniden inşa ederken mutlaka göz önünde bulundurulması gereken önemli nokta , yeniden inşa çalışmalarının zombilerin olduğu bir ortamda yapıyor olmanız. Yani uzun lafın kısası şehirdeki halkı koruyarak yeni bir şehir yapılandırması bekleniyor sizden. Bu bağlamda şehrin zombilere karşı güvenliği de sizden sorulmakta..

Oyun turn bazlı oynandığı için oyunun hikayesi içerisinde ilerlerken stres olmaya gerek kalmıyor. Oyuncunun yapması gereken sabırlı ve de mantıklı bir şekilde mevcut sıkıntılı durumları kotarmak için planlar yapı bunları hayata geçirmek.

Oyunda elinizdeki en önemli kaynak insan gücü. Yeniden inşa ettiğiniz şehrin içerisinde yaşayan vatandaşların hepsini istediğiniz gibi adlandıabilyor ve onlarla böylece çok daha derinden bir bağ kurabiliyorsunuz. Sonrasında ise ilgili şehrin vatandaşlarını zombilerden kurtarmak daha bir canla başla çalışmak heyecanına sahip oluyorsunuz. Bu vatandaş topluluğu içerisinde diğerlerine zombilerle mücadele konusunda önderlik edip zombilerle mücadele de diğer insanları organize eden liderler ile zombiler ile direkt olarak sıcak çatışma halinde olan savaşçılar var.


Oyundaki en kilit noktalardan birisi şehrin yiyecek ihtiyacının karşılanması. Bu noktada size şehrin büyümesini destekleyebilecek oranda yiyecek arzının devamlılığını sağlama görevi düşüyor.

Ve son olarak oyun içerisine şans faktörünün de yerleştirilmiş olduğunu belirtelim. Zombilerin ne büyüklükteki gruplar halinde nereye ve ne zaman saldıracakları tamamiyle rastgele bir risk faktörü olarak karşımıza çıkıyor ve de yiyecek akışındn insan yönetimine tüm stratejilerimizi direkt olarak ilgilendiriyor.

Strateji oyunlarını özellikle çok sevmemize rağmen Rebuild oyunu belli bir süreden sonra bize biraz hafif geldi. Zorluk seviyelerinin en üst düzey olduğu oyunlarda bile çok fazla zorlandığımızı söyleyemiyoruz.

Özetle:

Rebuild oyunu , civilization benzeri strateji oyunlarını severek oynamışlar Android kullanıcılarına hitap ediyor. Rahatlıkla telefonunuz ya da tabletiniz başında uzun saatler geçirmenize sebep olabilecek güzel bir olay kurgusu ve oyun akışına sahip. Fakat oyun içerisinde ilerledikçe kendinizi sabit kalan zorluk seviyesinden dolayı sıkışmış hissediyorsunuz. Fakat yukarıda da dediğimiz gibi, ilk 5-6 sıkılmadan keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Ekran & Kontroller

 Rebuild oyununun çizgi roman tadında dizayn edilmiş grafikleri bizim çok hoşumuza gitti. Oyunun grafik dizaynı uygulamanın atmosferi üzerine örtülmüş güzel bir örtü gibi adeta. Ayrıca oyunun soundtrack’i de gerçekten oyundaki atmosferik bütünlüğü tamamlıyor.
Oyunun kontrolleri de test cihazlarımız HTC One X ve Desire’de kusursuz olarak çalıştı.

Hız & İstikrar

 Rebuild etkileyici bir performans gösteriyor. Hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadan hızlı ve istikrarlı bir şekilde çalışan uygulama bizlerden bu alanda yüksek puan almayı başarıyor.

Fiyat/Performans Oranı

 Rebuild Google Play Store üzerinde 77 cent fiyatla satışa sunulmuş.

Ekran Görüntüleri:

Rebuild – Zombi İstilasından Sonra Hayata Dönüş Rebuild – Zombi İstilasından Sonra Hayata Dönüş Rebuild – Zombi İstilasından Sonra Hayata Dönüş Rebuild – Zombi İstilasından Sonra Hayata Dönüş Rebuild – Zombi İstilasından Sonra Hayata Dönüş Rebuild – Zombi İstilasından Sonra Hayata Dönüş

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!