This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Rekor: Android Aktivasyonları Günde 1.3 Milyon Adede Ulaştı

Google’ın bir numaralı ismi Eric Schmidt tarafından bugün yapılan açıklamaya göre Android’in dünya genelinde günlük 1.3 milyon adetlik etkinleştirme rakamına ulaştı.

Bu gelişim gerçekten inanılmaz bir başarıyı ortaya koyuyor. Zira bu günlük etkinleştirme rakamını tüm yıla projekte edersek 500 milyon gibi bir rakama ulaşıyoruz. Bu rakamın Türkiye nüfusunun neredeyse 7 katına denk geldiğini düşünürsek Google’ın ne kadar büyük bir başarıya imza atmış olduğunu daha iyi anlayabiliriz.

Bu arada 1.3 milyonluk rakamın tablet ve akıllı telefonlar arasındaki kırılımı hakkında da bilgi vermek istiyorum. Günlük Android Tablet aktivasyonu 70.000 adet ve etkinleştirilen tabletlerin büyük bir çoğunluğu hala Gingerbread kullamakta (%57). Ice Cream Sandwich işletim sistemli tabletler %20.9 ile ikinci sırada gelirken Android’in en son sürümü olan Jelly Bean işletim sistemli tablerlerin oranı ise sadece %1.2.

Bakalım Android’in şu an itibariyle en ciddi rakibi olan Apple’ın yeni iPhone 5 ve iPad’lerinin çıkışı Google’ın bu başarısını ne yönde etkileyecek.
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!