This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Kolayca rüya alemine dalın. Bu herhalde sitemizi gece okuyan AndroidPIT baykuşlarının en büyük olsa gerek. Bugünün incelemesinde, Relax and Sleep uygulamasının uyumanıza nasıl yardım ettiğini öğreneceksiniz.

Uykusuzluk problemi çekiyorsanız, Relax and Sleep uyumak için ideal.

Not

Artı

  • Uyumaya yardımcı oluyor
  • Rastgele seçeneği var

Eksi

  • Arayüzünde konfigrasyon sorunları var
  • Kişiselleştirme imkanı az
Test edildiği tarih Android Sürümü Root Modifikasyonlar Test edilmiş sürüm En son sürüm
Google Nexus 4 4.4.2 Hayır 4.2 4.4

Özellikler & Kullanım

Relax and Sleep’in fonksiyonu gayet basit ve tek bir amacı var: sizin huzurlu bir uykuya dalmanızı sağlamak. Uygulama bu hedefi, kullanıcının zihnini rahatlatan arka plan müziği ile, uyku dünyasına göndererek gerçekleştiriyor. Bu yüzden günlük yaşamadan ve doğadan çeşitli ses tonları var. Mesela kalp atışı sesi, şömine ateşi sesi, cırcır böcekleri sesi, bunlardan bir kaçı.

Sleep 1
kalp atışı sesi, şömine ateşi sesi, cırcır böcekleri sesi gibi birçok seçenek var / © AndroidPIT

Relax and Sleep kullanıcıya ses ve ton çeşitleriyle farklı bir deneyim sunuyor. Yarattığınız her yeni ses dizisi depolanıp, uyumak için kullanılabiliyor. Temel versiyonunda hafızada dört  dosya bulunuyor. Deneme sürem boyunca bu bana yetti. Ses alternatiflerinin sayısı gene de  birçok kişiye az gelebilir.

Eğer kendi ses dizinizi yaratmak çok zor geliyorsa, Relax and Sleep’in sizin için rastgele ses dizisi yaratan bir sihirli değneği var. Ancak haliyle bu durumda sesler istediğiniz gibi çıkmayabiliyor. Relax and Sleep üç seçenek sunuyor: uykuya dalma, rahatlama ve uyanma. Ne yazık ki uyandırma tonu olarak uygulama sadece bir zil tonu sunuyor.

Sleep 2
İster ses dizinizi kendiniz ayarlayın, ister rastgele sizin için seçsin / © AndroidPIT

Pro versiyonu kullanıcyı kendi kaydettiği sesleri aktarabilme seçeneği sunuyor. Ücret ödeyen kullanıcılar, daha fazla depolama yapabiliyor ve tonların isimlerini istedikleri gibi değiştirebiliyorlar. Ayrıca ayarlar menüsü çok daha detaylı oluyor. Rastgele ses dizisi yaratma seçeneği oldukça çekici ancak bazen absürd sesler çıkabiliyor.

Ekran & Kontroller

Relax and Sleep’in kullanım şekli oldukça kullanışlı ve el ile ses ayarı yapmak hiç sorun değil. Grafik sunumu da fonksiyonel ve anlaşılır.

Sleep 4
Geri sayı seçeneği de mevcut / © AndroidPIT

Hız & İstikrar

Relax and Sleep deneme süreci boyunca hızı ve stabilitesi ile üzerimizde iyi bir izlenim bıraktı.

Fiyat/Performans Oranı

Relax and Sleep ücretsiz olarak Google Play’den yüklenebiliyor. Pro versionu €1.45.

Son Söz

Relax and Sleep verdiği sözü tutuyor. Biz mışıl mışıl uyuduk. Bu uygulamayı kullananlar verimliliğinin arttırılması için detayları tartışmalı. Bazı kullanıcıların adaptasyondan şikayetçi olduğunu ve uyandırma alarmıyla, geri sayım özelliğinin düşük fonksiyonelliğe sahip olduğunu iddia ettiklerini gördük. Bizce rastgele ses dizileri yaratması bu uygulamanın en öne çıkan özelliklerinden biri.

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!