This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Retina Ekranlı Samsung Tablet Satışa Çıkacak mı?

En azından Apple ile Samsung arasındaki yapılan anlaşmalar kapsamındaki dokümanlar bunu belirtiyor. ABD eyaleti Kaliforniyada yapılan görüşmeler belirli bir zamandır sürüyor ve bizlere ilgi çekici bilgiler sunuyor.

Bütün olumsuz belirtiler ve can sıkan karakterinin yanı sıra bu patent kavgaları, ortaya güzel bilgileri de çıkartabiliyor. Bunlardan biri ise 11.8 inç büyüklüğündeki tablet. Üst tarafa göründüğü gibi, tablet bu yıl satışa çıkacak.

Samsung, 2560 x 1600 çözünürlük ve 16:10 formatında 256 ppi donanımlı olacak ekran ile sonunda tablet pazarında da Apple şirketini yakalayacak durumda. Zaten bunu Samsung yapmazsa kim yapabilir ki? “Retina” ismi çoğu kişi tarafından haklı bir şekilde pazarlama olarak nitelendirilse de, böyle bir piksel sıklığına ulaşmak gerçekten önemli. Özellikle ABD’de “Retina” ile “AMOLED” herkes tarafından bilinen ekran terimleri ve böyle olunca neden ikisi birleştirilip iyi bir reklam yapılmasın ki.

Sadece tabletin boyutu biraz şaşırtıcı. Nexus 7 ve diğer sevilen tabletlere bakınca Samsung bir risk almış oluyor bu tablet ile. En azından bu büyüklükteki tableti yanınızda götürmek daha zorlu olacaktır. Ve doğru söylemek gerekirse, böyle büyük ekrana ne tür ihtiyaç duyulduğunu bilemiyorum.

Çoğu zaman böyle bir çözünürlüğe ihtiyaç duyulmadığı söylenir. Evet, eski modeller de yeterli gelebilir. Fakat böyle bir ekranı kullandıktan sonra, eski ekranı kullandığınızda farkı anlayacaksınız ve çoğu ekrenın ne kadar kötü olduğunu görüyorsunuz gerçekten. Yazılar, resimler, filmler çok daha net gözüküyor ve en fazla okumak çok zevkli oluyor.

Siz 11.8 inç Retina ekran hakkında ne düşünüyorsunuz?

Resim: The Verge

Kaynak: The Verge

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!