This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Ringbow

Güç yüzüğün ile Orta Dünyanın hükümdarı ol. Ama neden tabletin üzerinde bu gücü kullanmıyorsun? İlk başta kulağa biraz tuhaf gelse de, bunu yeni bir yüzük ile gerçekleştirebilirsiniz. Büyük ihtimalle Tekno-Gollum'un da beğeneceği bir yüzük olan Ringbow'a hepberaber hoş geldin diyoruz.

Ringbow kısa bir zaman önce CİCC (The California İsrael Chamber of Commerce) basın toplantısında tanıtıldı. Küçük cihaz, çok yönlü bir Pad, Bluetooth ve pil donanımlı bir elektronik yüzük. Bu yüzüğün yardımıyla uygulamaları ve oyunları tabletinizde daha iyi yönetebiliyorsunuz. Amaç basit: Yüzük daha komplike uygulamalar ve oyunlarda “yeni bir şekilde” kullanımı sağlıyor. Hem de daha hızlı ve daha verimli.

Ringbow

Nasıl çalıştığı ise gayet basit. D-Pad ve baş parmağınız ile ayarları ve menüleri değiştirebiliyorsunuz. Aynı anda da işaret parmağiniz uygulamayı kullanmaya devam ediyor. Fikir ise PC faresinden oluşmuş. Pratikte yüzüğün kullanımını videodan izleyebilirsiniz.(Video linki)

Ayrıca bir video daha sunmak istiyoruz size. Bu videoda Efrat Barit, Ringbow cihazını üreten şirketin CEO'su, yüzük hakkında bilgiler sunuyor (dikkat: videoda görülen kablo ile ekstra pile bağlanmış bir prototip).

 

(Video linki)

Şu anda bazı uygulamaların Ringbow kullanımı için optimize edilmeye başlamış. Biz bu cihaza biraz kuşkulu baktığımızı da belirtmek isterim. Çünkü hem dizayn olarak biraz günümüzün teknolojisinden geride kalmış, hem de geliştiricilerin her uygulama da Ringbow için zaman harcamalarının pek olasılıklı olacağını düşünmüyoruz. Ayrıca normalde Tabletler birden fazla parmak ile aynı anda kullanım için de oluşturulduğunu unutmayalım. Sizce Ringbow başarılı olabilir mi?

Kaynak: CNET

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!