This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Rovio Amazing Alex ile Angry Birds'de Gelen Başarının Tekrarı Peşinde

 

Angry Birds’ün artık kendine dikkat etmesi gerekiyor, zira kendisine yeni bir rakip doğuyor.


Çok sevilen Angry Birds oyunun yapımcı firması olan RovioAmazing Alex’ isimli yeni bir oyunu bugün itibariyle piyasaya sürüyor. Fizik alanındaki bilgi ve yeteneklerin konuşturulabileceği bu oyunda objeleri kullanarak yarattığınız zincirleme reaksiyonlar yaratarak verilen görevleri yerine getirmeye çalışıyorsunuz. Oyunda 100 farklı level ve de bu levelları geçmede kullanabileceğiniz 35 adet obje mevcut.
 

Bu oyunu ilk oynayanlardan olma şerefine ulaşmış olarak sizlere bir takım izlenimlerimizi aktaralım. Hali hazırda 10 leveli geride bıraktık ve oyuna şimdiden bağlandığımı söyleyebilirim. Kapasitemi daha fazla zorlamasını beklediğim ileri seviye bölümlere (levellara) gelmek için can atıyorum. Bu noktada vurgulanması gereken bir nokta Rovio’nun kullanıcılara yeni bölümler yaratma kapısını açık tuttuğu. Bu noktada Playsation’da yer almakta olan LitleBigPlanet oyunu akla geliyor.

Oyunun içerik ve de eğlencesini bir tarafa bırakarak olaya bir de Rovio’nun kurumsal bakış açısıyla bakmaya çalışalım. Angry Birds oyunutüm dünya genelinde 1 milyar üzeri gibi bir sayıda indirildi. Rovio oyunun oyuncaklarını, hedyelik eiyalarını ve de bilgisayar malzemelerini üreterek kendisine başka bir alanda büyük bir yaratmayı başardı. Bu performans firmaya vergi öncesi 48 milyon dolarlık bir getiri sağladı.

Bu noktada şirketin uzun vadeli planlarında bu yeni çıkan oyunun potansiyel rolünü önemsemekteyiz. Şirket önümüzdeki günlerde 9 milyar dolalık bir hacim beklentisi içerisinde halka arz olmayı planlıyor. Bu bağlamda şirket Pazar değerini arttıracak uygulamarı kullanıcı ile tanıştırmak zorunda ve kanımızca Amazing Alex bu rolü üstlenmesi beklenen uygulamanın ta kendisi..
 

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!