This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 9 comments

S3 Mini ve S4 Mini için Android 4.4 güncellemesi gelebilir

Google Android’in 4.4 sürümüyle bütün Android telefonlarının kaldırabileceği hafifletilmiş bir işletim sistemi yarattı. Yeni işletim sistemi aynı görevleri daha az belleğe ihtiyaç duyacak şekilde geliştirildi ve bunun sonucu olarak da eski amiral gemi modellerine ve orta-alt seviye telefonlara bu güncelleme yüklenebilecek. Google bu stratejisiyle Android 4.4 sürümünü daha geniş bir kitleye sunarak tüketicileri memnun etmeyi hedefliyor.

SamsungKitKatTeaser
/ © AndroidPIT

Tabi bu durumda kazançlı çıkan da tüketiciler. Çünkü çok büyük heveslerle aldığımız amiral gemi modelleri çok değil 1 yıl sonra neredeyse hiç güncelleme almaz hale geliyor! Ya da bütçemiz yetmediği için aldığımız orta-alt seviye telefonlar kaderlerine 3-5 ayda terk ediliyor. Bu durum değişecek ve Samsung bu konuda ilk adım atan firmalardan. SamMobile sitesinin eriştiği bir fotoğrafta Samsung’un hangi modellerine Android 4.4 güncellemesi getirebileceği görülüyoır.

Samsung’un Android 4.4 sürümüne güncelleyeceği, listeden okunabilen cihazlar; Galaxy S4 mini, Galaxy S3 mini, Galaxy S Advance, Galaxy Ace 3, Galaxy Core, Galaxy Fame, Galaxy Ace 2 ve Galaxy Flesh. Fakat SamMobile küçük bir not da düşmüş; “Samsung bütün bu modeller için güncelleme çalışmalarına başladı fakat bu, listedeki her cihazın güncelleneceği anlamına gelmiyor. Android 4.4 ile TouchWiz arayüzünü entegre etmede problemler yaşanabilir”

Tabi kesin haberleri vermek için şu an için beklemek en iyisi fakat listeyi görüp de umutlanmamak elde değil. Özellikle orta seviye Galaxy S4 mini “çok büyük ihtimal” güncelleme alacak cihazlar arasında.

Galaxy Note ve Galaxy S2 gibi eski telefon kullanan Android severlere gelen haberler ise kötü. Bu cihazlar piyasaya çıkalı 18 aydan fazla olduğundan –şirketlerin 18 ay politikası sağ olsun!- bu cihazlar Android 4.4 sürümüne güncellenmeyecek. (Bu konulara meraklı olan S2 sahipleri "Galaxy S2'ye nasıl Android 4.4 KitKat yüklenir" yazımıza göz atabilirler.)

4 4 mid range devices1
İşte S3 Mini ve S4 Mini sahiplerini heyecanlandıran o liste! / © SamMobile

Kaynak: SamMobile

9 comments

Yeni yorum yaz:
 • s3 mini ye ne zaman güncelleme gelecek ya samsung çok kazanıyor hiç ne güncelleme ne bişey

 • samsung s3mini sahibiyim 1gb ram 1ghz çift çekirdeli işlemci yeter diye umut ediyorum yoksa bir daha samsung ürünü almıcam sony e baksanız a kaç kere günceleme adlı herşeyin en iyisini japonlar yaparlar koreliler ne anlar teknolojiden be hava olsun diye 12.2 inçlik tablet yapar isterse 15inç lik yapsınlar ben sonye geçicem yazın telefonum tablet im akıllı saatim kulaklığım sony olcak zaten telefonumu xperia z1 compact alıcam bakaklım yeni tablet nasıl olucak oyun konsol zaten ps4 alıcam sonye destek çıkıcam helal olsun sony paralarım :D

 • Maalesef o konuda kesin bilgi yok fakat Galaxy S4 ve Note 2 için güncellemenin ocak sonu-şubat başı gibi geleceği göz önünde bulundurulursa bu tarihlerden önce gelmesi pek mümkün gözükmüyor.

 • nezaman gelebilr

 • ibrahim 06.Ara.2013 Link to comment

  ama S duos piyasiya çıkması 18 aydan fazla olmadi dimi?

 • Söylenenlere göre liste daha uzun. Fakat fotoğrafta gozukmeyince haber niteliği taşımıyor dedikodu olarak kalıyor :)

 • ibrahim 06.Ara.2013 Link to comment

  duos yani

 • ibrahim 06.Ara.2013 Link to comment

  sadece bunlar mi? peki S duasa gele bilirmi?

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!