This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
4 Shares 2 comments

Galaxy S4 GT-I9505 için İlk Güncelleme Paketi Yayınlandı

Samsung Galaxy S4 dün itibariyle yeni bir sistem güncellemesi almaya başladı. Çıktığı ilk günden bu tarafa kullanıcıları tarafından eleştiri aldığı noktalara yönelik olarak önemli geliştirmeleri içeren güncelleme paketinin büyüklüğü 365.67MB. Güncelleme paketi oldukça geniş bir içeriğe sahip. Ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

S4 update teaser
© AndroidPIT

Sistem Güncellemesinin Getirdikleri

Samsung Galaxy S4'ün kullanıcıları tarafından cihaza yönelik olarak paylaşılan en ciddi şikayet, cihaz içerisinde yer alan yazılımın büyüklüğünün 9.5 GB civarında olması idi.Bu husus özellikle 16 GB'lık GS4 kullanıcılarının canını sıkmaktaydı. Dün itibariyle dağıtılmaya başlanan sistem güncellemesi ile Samsung, Galaxy S4 kullanıcılarına dahili hafıza ile micro SD arasında kolaylıkla geçiş yapma özelliğini bir adım daha ileriye götürüyor.

Samsung Galaxy S4'ün sistem güncellemesinin getirdiği yenilikleri şu şekilde: 

  • Yeni bir kamera yazılımı
  • Uygulamaları SD kart üzerine aktarım
  • HDR Video kayıt yapma yazılımı
  • Yayı şeffaf durum çubuğu
  • Ayarlarda yeni ikonlar
  • Artırılmış okunabilirlik
  • Smart Pause geçişi

Önemli Not: Yukarıda değinilen sistem güncellemesi Samsung Galaxy S4'ün içerisinde Snapdragon işlemcili GT-I9505 cihazına yönelik olarak dağıtılmaya başlanmıştır. Bu noktada ülkemizde satışa sunulan içerisinde Exynos Octa 5 işlemcili GT-I9500 cihazlara yönelik sistem güncellemesinin henüz netlik kazanmadığının altını önemle çizmek gerekiyor.

4 Shares

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!