This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Galaxy S4 ile iPhone 5 Dayanıklılık Testinde: Hangisi Daha Sağlam?

Galaxy S4 ile iPhone 5'in suya ve darbeye olan dayanıklılıkları Cnet tarafından gerçekleştirilen oldukça ilginç ve bir o kadar da eğlenceli bir karşılaştırmaya konu oldu. Her iki cihazın dahil olduğu dayanıklılık testleri arasında benim bugüne kadar gördüğüm en dikkate değeri olan karşılaştırmanın videosunu yazımızın devamında bulacaksınız.

LV1A1111
Galaxy S4 İle iPhone 5 Dayanıklılık Testinde Kapışıyorlar  / © AndroidPIT

Galaxy S4 ü yoksa iPhone 5 mi daha Sağlam ? 

Aşağıdaki videoda yer alan testlerde malzeme kalitesi ile ön plana çıkan görece küçük kasalı iPhone 5 ile büyük ölçüde plastik malzeme kullanılarak imal edilmiş dev ekranlı Galaxy S4'ün suya ve darbeye dayanıklılıkları test ediliyor.

İngilizce olarak yayınlanan video içerisindeki testleri aşağıdaki gibi özetlemeye çalışacağım

  • Kriter 1: Galaxy S4 ve iPhone 5'i aynı anda suya batırarak ekranlar tamamen kapanana kadar beklemek. Bu testin ana amacı hangi cihazın su içerisinde daha fazla kalabildiğini ölçebilmek.
  • Kriter 2: Suyu yedikten sonra devre dışı kalan cihazları havlu ile iyice kuruttuktan sonra pirinç ile dolu kaplar içerisinde 4 gün beklettikten sonra tekrar çalışablip çalışamadıklarını incelemek.
  • Kriter 3: Galaxy S4 ve iPhone 5'in ekranlarını normal bir akıllı telefon kullanıcısının cebinde olması muhtemel taş, bozuk para ve kum ile çizmeye çalışmak
  • Kriter 4: Cihazların aynı yükseklikten taş zemine atılması testi
  • Kriter 5: Süpriz test ! 


videoyu tarayıcınızda açmak için tıklayınız / (c) Cnet

Sonuç olarak Galaxy S4'ün iPhone 5'e karşı hemen hemen her testte önemli bir üstünlük gösterdiğine şahit oluyoruz. Test ve cihazlar hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin.

Kaynak: Cnet

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!