This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Samsung 2013 Yılında 500 Milyon Adet Telefon Satmayı Hedefliyor

DigiTimes üzerinde yayınlanan bir habere göre Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un 2013 yılı içerisinde ukaşmayı hedeflediği telefon satışı 500 milyon adet. Akıllı telefon segmentinde sırtını Galaxy S serisi cihazların satış başarısına yaslamış olan Samsung'un bu hedefi ne derece mantıklı?

samsungswink
Samsung 2013 yılında 500 milyon adet telefon satmayı planlıyor © Samsung

Strategy Analytics isimli pazar araştırma firması tarafından paylaşılan bilgiye göre Samsung geçtiğimiz sene içerisinde toplamda 400 milyon adet telefon satışı gerçekleştirdi. Yıla damgasını vuran Galaxy S3'ün payı ise 50 milyon adet olarak kayıtlara geçti. S3'ün bu başarısı her ne kadar göz kamaştırıcı olsa da Samsung'un telefon satışlarıyla ortaya çıkan büyük resim içerisinde firmanın esas başarısının düşük fiyatlı alt sınıf cihazların satışında daha iyi olduğu aşikar.

Geçtiğimiz sene gerçekleşen satış rakamları bizlere akıllı telefon satışlarının toplam telefon satışları içerisindeki payının Samsung özelinden globale doğru giden tümevarımsal bir analiz yapma olanağı da sağlıyor bir anlamda. Geçtiğimiz sene Galaxy S3'ün tüm Samsung'un tüm telefonlar içerisindeki payı ancak sekizde bir olabilmiş. Bu potansiyelin Galaxy S3 ile Galaxy S4'ün tanıtımı arasında geçen bir senelik dönemde ciddi bir şekilde artacağı beklentisi kanımca Samsung yetkililerinin 2013 yılı içerisindeki satışlarında 100 milyon adetlik bir artış beklemelerinde önemli bir rol oynuyor olmalı. 

Kurulu kapasite ve insan gücü olarak dünyanın en büyük telefon üreticisi olan Samsung aynı zamanda akıllı telefon piyasasındaki en büyük oyuncu konumunda. Samsung'un telefon üretim kompozisyonunun ekseninin global pazarlardaki gibi  akıllı telefona doğru kayıyor oluşu ve firmanın bu alandaki lider konumu göz önüne alındığında 2013 yılı için 500 milyon adetlik telefon satışı beklentisinin özellikle Galaxy S4 satışlarının yaratacağı katma değer ile erişilebilir bir hedef olduğunu düşünüyorum. Düşüncelerinizi yorumlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!