This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

 Bundan tam 2 yıl ve 7 ay önce Güney Koreli teknoloji devi Samsung ilk Galaxy S telefonu piyasaya sürdü. Aradan geçen zaman diliminde Galaxy S2 ve Galaxy S3'ünde eklendiği Galaxy S ailesinin üyelerine olan ilgi çığ büyüdü ve Samsung toplamda 100 milyon adetden daha fazla satış gerçekleştirdi.

 Samsung tarafından Flickr üzerinde paylaşılan bilgi de Samsung'un bu başarısının arkasındaki en önemli payın Galaxy S2'ye ait olduğu belirtildİ. Hatırlanacağı üzere Galaxy S2 piyasaya çıktığı ilk 20 ayda 40 milyon satış adedine ulaşmıştı. Samsung an itibariyle her gün 190 bin adet Galaxy S3'ü piyasaya sürüyor. Bu arada Galaxy S3'ün piyaya çıkışı sonrasındaki 7 ay içerisinde 40 milyon adet satış başarısına ulaşmış olduğunu belirtelim. 100 milyonluk satış adedi içerisinde Galaxy S'in payının 20 milyon ile beşte bir olduğuna dikkat çekmek istiyorum. Yani Samsung bir anlamda Galaxy ailesine kattığı her yeni telefonda başarı çitasını önemli derecede arttırmış. Firma tarafından açıklanan rakamlar içerisinde Galaxy S3 Mini cihazının da Galaxy S3 içerisinde sınıflandığı dikkat çekiyor.

Samsung'un akıllı telefon piyasasını darma-duman eden Galaxy S serisinin son üyesi Galaxy S4'ün 8 çekirdekli Exynos 5 işlemci ve Super Amoled alaşımlı 4.9 inçlik bir ekran ile gelmesi bekleniyor. Bu bağlamda Samsung'un önceki 3 Galaxy S cihazı ile yakalamış olduğu başarıyı Galaxy S4 ile bir adım daha öteye taşıması çok muhtemel.

 

Fotoğraf hakları: Samsung 

2 comments

Yeni yorum yaz:
 • Terminolojiye çok hakimsin Sezer. Bence ileride ciddi ciddi bu sektörde çalışmayı hedefleyebilirsin. Eminim ki önün çok açık olacaktır.

  Fiyatı: Hiç sormayın :)

 • Ben hayalimdeki telefonu sizinle paylasayim.
  İşlemci:2.0 ghz
  RAM:3 gb
  Dahili Hafiza:128 gb
  Micro SD ile 64gb ilave edilebilir.
  6.5 inç 16:9 3D HD Gorilla Glass 3 Amoled Ekran
  0.586 mm incelik
  Android:5.1 Key Lime Pime
  Kamera Arka:41 megapiksel
  Ön Kamera:3 megapiksel
  Baglantilar:Wi-Fi HSDPA EDGE LTE 3G 4G
  Arkada 4 adet flaş
  On tarafta 2 adet flas
  3D ses ve goruntu
  10000 mAh pil omru
  Fiyati (hic sormayin)
  6.000 TL

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!