This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 7 comments

Samsung'a S3 ve Note 2 Satışları Yaramış: 4.Çeyrekte 60 Milyon Telefon

Samsung'un 2012 yılının Ekim ile Aralık arasındaki üç aylık zaman dilimini kaplayan  dördüncü çeyrekteki satışları üzerinde yapılan tahmin analizlerine göre firmanın bu dönem içerisinde gerçekleştirdiği akıllı telefon satışı adedinin 61.5 milyon olması bekleniyor. Bu rakam aynı zamanda firmanın akıllı telefon segmentindeki satış hacmini  bir önceki döneme göre %5 arttırması anlamına geliyor.

Habere konu olan analizin dünyanın en önde gelen piyasa analiz firmalarından UBS'den Nicolas Gaudois isimli uzman tarafından yapıldığını belirtelim.

Yaz dönemini kapsayan üçüncü çeyrek içerisinde 58 milyon adet akıllı telefon satışı yapan Samsung'un yıl sonuna doğru satış hacmini genişletmiş olmasının arkasında yatan en önemli etkenlerden bir tanesi firmanın çıkardığı son dev ekranlı telefonu Galaxy Note 2. Nitekim Galaxy Note 2 piyasaya sürüldükten sonraki 5 hafta içerisinde kendisine 3 milyon alıcı bulmuş olması. UBS'de çalışan mobil telefon piyasası üzerine uzmanlaşan Gaudois, Galaxy Note 2'nin bu performansını gördükten sonra yılın son çeyreği için 5 milyon adet olan beklentisini 7 milyon adede çıkardığını belirtti.

Bu arada Samsung'un amiral gemisi ürünü olan Galaxy S3'ün satışları piyasaya iPhone 5 gibi güçlü oyuncuların girmiş olmasına rağmen hız kesmeden devam ediyor ve şu an için bu ürünün satışlarında önemli bir durağanlık göstergesi bulunmamakta.  UBS'nin analisti Nicolas Gaudois, iPhone 5'in piyasaya sürüldüğü ay tüm dünyadaki global Galaxy S3 satışlarının 5 milyon adede ulaştığına dikkat çekiyor. Galaxy S3'e yönelik olarak yapılan satış projeksiyonları Samsung'un amiral gemisi ürününün 2012 yılının son çeyreğinde 15 milyon satış adedine kolaylıkla ulaşacağını gösteriyor.

Bakalım yukarıda yüzeysel olarak değindiğimiz Samsung'un 2012 yılının son çeyreğindeki satış projeksiyonları ne ölçüde gerçekleşebilecek.

 

Fotoğraf : kw / AndroidPIT

Kaynak: Cnet

7 comments

Yeni yorum yaz:
 • Araz 22.Kas.2012 Link to comment

  Evet, Volkan beyle ayni dusuncedeyim. Zaten s3 mini'yle jelly bean kullanmayi dusunuyosan, s2 icin de var guncelleme. fiyati da bayagi dusmus

 • @Sezer:

  S3 Mini yerine S2'yi tercih etmen daha iyi olur bence. Yarın (23.11.2012) akşam saat 19:00 civarında Galaxy S2 ile Galaxy S3 Mini'yi karşılaştırdığım bir yazımı okuyabilirsin.

  Galaxy S3 Mini Türkiye'ye girince Galaxy S2'nin fiyatlarında çok ciddi düşüşler bekliyorum. Galaxy S2 senin işini baya bir görür bence.

 • Arkadaşlar,

  Nexus 4 bugün elimize geçti...En geç pazara kapsamlı bir Nexus 4 incelemesini haber portalımızda bulacaksınız.

  Bu arada Araz'ın LG'nin malzeme kalitesi noktasındaki şüphelerini çok iyi anlıyorum...

 • Araz 22.Kas.2012 Link to comment

  s3 iyi... cok iyi hakketen. kardesimin s3'elime aldigimda geri vermek istemiyorum :D

  Sezer, ee tabii ki de nexus 4. ama LG kalitesine guvenemiyorum, onu da soyleyim. Galaxy Nexus bayagi iyi bi telefon. Almayi dusunursen, tabii ki, nexus 4 diyecegiz :)

 • 2. Yorumumdaki hangi teli aliyim

 • S3 mini mi Nexus 4 mu?Yoksa Galaxy Nexus mu?Yardimci olursaniz sevinirim

 • Samsung ne para kazandi.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!