This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung 4K ekran için çalışmalara başladı

Galaxy S5'in 2K ekrana sahip olacağı haberleri bizi heyecanlandırıyor. İşte şimdi bundan fazlası da var çünkü 4K ekranlara kavuşacağımız günler tahmin edildiği kadar uzak görünmüyor. Gelen haberler Samsung’un bu yönde çalışmalarına hız verdiği yönünde.

samsung logo
Samsung'dan heyecan verici haberler gelmekte/ © techhive

Söylentilere göre Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S5’te 2,560x1,440-piksel AMOLED ekran kullanacak. Bu ekran çok büyük ihtimalle Samsung’dan hiç görmediğimiz bir teknolojiye sahip. İşte biz bu 2K haberlerine sevineduralım asıl haber Samsung’un gerçekleştirdiği yol haritası seminerlerinden birinden geldi. Habere göre Samsung, 3,480x2,160 piksel çözünürlüğe sahip AMOLED UHD ekranlar üzerinden çalışmaya başlamış bile. Bir diğer deyişle: 4K ekran.

Elbette bir üreticinin bu kadar küçük ekranlara bu kadar piksel sığdırması çok zor fakat söz konusu Samsung olunca araştırma ve geliştirmeye ayırdıkları bütçe de ortada. Şu anki söylentiler gerçek çıkar ve Galaxy S5 2K çözünürlükte ekranla gelirse tahminler 4K teknolojisini 12 ile 18 ay arasında bir süre içerisinde cep telefonlarımızda görebileceğimiz üzerinde yoğunlaşıyor. 

Kaynak: Reviews, Media Daum

5 comments

Yeni yorum yaz:
  • bence samsung almayın tel donuyo rehber bile 4-5 saniyede aciliyo tel kasiyo arada bir s4 kullaniyorum memnun degilim ben...

  • evet artik samsung alinmaz durumda discoverey 2 Elite ciksin hemen s4 satip onu alcam

  • Hangi konuda neler yaparsa yapsın soğudum samsungtan bataryam sisti 15 gun serviste bekledim hic bir işlem yapmamislar aldim telefonu geriye yeni batarya aldim bir sıkıntı yok şimdilik. Ama soguttu kendinden htc one ilgimi cekmeye başladı.

  • aynn active guncelleme uzun surebilir samsung 4k konusunda iyi isler yapicagina inanıyorum

  •   3
    recep 29.Oca.2014 Link to comment

    samsung s5e daldı güncellemeleri unuttu herhalde ben active kullanıyorum benim hiç umudum yok ama normal s4leride takip ediyorum.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!