This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Samsung 5.68 inçlik katlanabilir ekranını tanıttı

Sektörel kaynaklara göre, Samsung dün Las Vegas’ta dünyanın ilk katlanabilir ekranını tanıttı. Bu, Galaxy Round ya da LG G Flex’in ekranlarından tamamen farklı.

Plastik bir tabakadan yapılan ekran, polyamid film kullanarak daha kolayca bükülebiliyor. Samsung ekrana bir de metal dokuda bir ağ ekleyerek özellikle kavisli bölümü daha da güçlendirmiş. Bu sayede 5.68 inçlik ekranın kıvrılma alanlarındaki onca açılıp kapanmaya rağmen bozulmuyor.

samsung seamless folding amoled design
Ekran teknolojilerinde yeni bir devir başlıyor. © phonearena

Görünen o ki Samsung’un sunumuna davetli olan analistler, VIPler ve potansiyel müşteriler Samsung’un ekran teknolojisinin geldiği nokta karşısında fazlasıyla etkilenmişler. Söylentilere göre ürün 2015 yılında piyasaya çıkabilir, tek beklenen performans ve dayanıklılıkla ilgili konularda daha da emin olmak. Samsung’un araştırmacıları ise bükülme bölgesindeki yapının ve panelin binlerce açılıp kapamadan sonra bile bozulmadığını belirtiyorlar. Emin olunmayan nokta ise cihazın katlanmış halinin mi 5.68 inç olduğu yoksa açık halinin mi. Eğer katlanmış hali ise bu bir tabletin rahatlıkla 5.7 inç ekranlı bir telefon olabileceği demek. Bunun fikri bile fazlasıyla heyecan verici ve önümüzdeki yılın en beklenen teknolojik gelişmeleri arasında.

Kaynak: phonearena

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!