This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung akıllı telefonlarda ekran çözünürlüklerini arttırıyor

Samsung önümüzdeki yıldan itibaren akıllı telefon ekran çözünürlüğünü birkaç yıl içerisinde kademeli olarak arttırmayı planladığını duyurdu. Buna göre, önümüzdeki yıl WQHD çözünürlüklü (2560 x 1440) ekranlar, 2015 içerisinde de 3840 x 2106 çözünürlüklü Ultra HD ekranlar Samsung akıllı telefonları süsleyecek.

LV1A3706
© AndroidPIT

Bu haber kulağa hoş gelse de, bu çözünürlüklerin kabaca 5 inç (ve eğer burada fonbletlerden de [Samsung’un telefon-tablet için kullandığı yeni ifade] söz ediyorsak, daha geniş) ekranlar için planladığını unutmamak gerekir. Apple, iPhone 4’teki 326ppi Retina ekran ile ortalama insan gözünün bir akıllı telefonda algılayabileceği en yüksek piksel yoğunluğu noktasına çıkmıştı. Başka bir deyişle, piksel yoğunluğu 500 ve üzerindeki ekranlar “ama neden?” kategorisine giriyor; bu ekranlar daha ziyade ilerleme için ilerleme amacıyla yapılmış gibi duruyorlar.

Samsung yazılım konusunda da çizim tahtasına geri dönüp, iyileştirmelere gideceğinin sinyallerini veriyor. Bu da abartılı ekran teknolojilerinin yanında, asıl önemli olan konuda, yani yazılım konusunda nihayet iyi şeyler olacağının habercisi.

Kaynak: Techcrunch

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!