This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung aksesuarlar için bir orijinallik tanıma çipi geliştiriyor

Samsung Electronics, Galaxy Note 3 aksesuarlarına otantiklik tanıma çipi yerleştiriyor. Böylece akseuarlar orijinal/otantik olmadğı takdirde bazı fonksiyonlar çalıştırılamayabilir. Samsung Electronics’in Kablosuz İşler Departmanının (Wireless Business Division), şirketin yeni hedefi olan aksesuar pazarında bir başlangıç yapma peşinde olduğuna inanılıyor.

Samsung logo tablethype
© tablethype.de

22 Ekim’de gelen bir habere göre, Samsung Electronics, kısa bir süre önce bu söz konusu çipin dağıtımını akseuar departmanına tedarikçilerine yaptı ve çipin kurulumunu zorunlu hale getirdi. Samsung, kasada, wireless kartında ya da şarj pedinde yer alacak olan çipe özgün bir kimlik atayarak, çipin akıllı telefon aksesuarlarının orijinal olup olmadıklarını saptamasını ve eğer aksesuarlar orijinal değilse, kullanımı engellemesini sağlıyor.

Samsung bu orijinallik politikasını güvenilirlik maksadıyla yürürlüğe sokmuş görünüyor. Eğer aksesuarlara çeşitli fonksiyonlar eklenirse, şirketin bazı çalışmama ve uyumsuzluk sorunları ile karşı karşıya kalması muhtemel. Fakat Samsung’un buradaki asıl amacı, akıllı telefon pazarı üzerindeki kontrolünü arttırmak ve buna bağlı olarak, yüksek katma değerli aksesuar işinde inisiyatif almak. Bu, Samsung’un bu yıl başında oluşturduğu aksesuar departmanını destekleme ve daha kapalı hale gelerek, sadık müşterileri daha fazla Samsung ürünü satın almaya teşvik etme yönünde bir girişim gibi görünüyor.

Kaynak: EtNews

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!