This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung, Apple'ı kopyalıyor mu? Yeniden mahkeme yolları görünür mü?

Özellikle akıllı telefon piyasası büyümeye başladıktan sonra Samsung ve Apple da ezeli düşmanlar haline geldiler. Geçmişteki patent davaları, suçlamalar, reklamlarda birbirlerine giydirmeler derken alttan alta ilerleyen işbirlikleri sebebiyle sular biraz durulmuştu. Apple, Samsung’a cihaz panellerini yaptırdı, Samsung da elbette fazladan para göz çıkarmaz mantığıyla işi aldı.

sas
© mediazone

Şimdiyse tartışılan konu Samsung’un gerçekten Apple gözle görünür bir biçimde taklit edip etmediği. Galaxy S6 Plus ise bu tartışmanın fitilini ateşleyen konu. Apple severler artık bu kadar da taklit edilmez bari farklı bir isim bulsaydınız diyorlar. Bence de haklılar, Plus yerine herhangi hatta daha da uygun bir isim bulunabilirdi. Bu tarafsız görüşüm elbette. Samsung severlerin de zaten duruma cevapları hazır : “Biz bu ismi daha önce kullanmıştık zaten…” Liste de oluşturmuşlar Sammobile’de.

Galaxy S Plus, Galaxy S II Plus, Galaxy Ace Plus, Galaxy Core Plus, Galaxy Trend Plus, Galaxy Pocket Plus, Galaxy S5 Plus...

Daha yaratıcı olabilirler desek de evet, daha önceden “Plus”, Samsung tarafından kullanılmış. Diğer bir açıdan bakarsak bu sefer Apple, tutup da Samsung’u hiçbir şekilde mahkemeye götüremez.

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!