This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung: "parmak izi tarayıcısına vakit var"

Apple iPhone 5S’in en önemli özelliklerinden biri Home butonu üzerindeki parmak izi tarayıcısı. Elbette ki parmak izi tarama teknolojisi daha önce Android akıllı telefonlarda da görüldü, fakat Apple, iPhone 5S ile bu teknolojinin ilk güvenilir, isabetli ve hızlı uygulayıcısı oldu.

impronte digitali smartphone
© CPOA@Flickr

Çoğu üreticinin Apple’ı yakalamaya çalıştığı biliniyor olsa da, Korean Herald adlı haber kaynağı, Samsung’un ismini vermek istemeyen bir yetkilisinden alıntılayarak yaptığı haberde “Samsung’un henüz bu teknolojiyi geliştirmediğini” duyurdu. Akıllı telefonlar için parmak izi teknolojisi üzerinde çalıştığı bilinen tek Koreli firma, Samsung’un hisselerinin bir kısmını sahibi olduğu Pantech Vega LTE-A modellerinde bu teknolojiyi uygulayan Crucialtec adlı firma.

HTC One Max tarayıcıyla gelebilir

Araştırmacılar Crucialtec’in, Apple’ın bir yıl önce satın aldığı ve iPhone 5S’teki teknolojinin yaratıcısı olan Authentec’in en az bir yıl gerisinde olduğunu iddia ediyor. Dolayısıyla, bu, Galaxy S5’te parmak izi teknolojisi bekleyenler için yeterli bir ipucu olabilir.

Samsung parmak izi tarama teknolojisine ilişkin henüz bir şey geliştirmiyor olsa da, tüketiciler bu özelliğin cihazlarında olmasını isterse bu durum çabucak değişebilir. Bu teknolojiyi cihazlarında muhakkak surette isteyenler için bir haber: HTC One Max’in bu teknoloji ile geleceği yönünde söylentiler dolaşıyor.

Parmak izi tarayıcılarının akıllı telefonlarda önemli bir özellik olacağını düşünüyor musunuz? Yoksa şifre kullanmak sizin için yeterli mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Vasıtasıyla Android Authority Kaynak: Korea Herald

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!