This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung’un (bana göre) en sıkıcı özelliklerinden birisi TouchWiz arayüzü. Şık ve modern telefonlarının bu özelliklerini öne çıkarmayı beceremeyen emektar arayüzün değiştirilme vakti geldi belki de. @evleaks isimli twitter hesabından paylaşılan resim yüreklerimize umut serpti!

Samsung exploring new UI
Yeni ekran görüntüsünde görülen hızlı erişim çubukları keskin köşeli ve şık Windows simgelerini andırıyor. Yazı stillerindeki ve uygulama avatarlarındaki farklılık ise telefonun şık görünmesini sağlamış / © @evleaks

Samsung belki de en son arayüzü için tercih edilen bir telefon. Öyleki plastik arka kapaklarını bile dayanıklı ve esnek olduğu, ya da en basitinden hafif olduğu için seven kullanıcılar var. Fakat arayüzü? Daha önce hiç kimsenin “TouchWiz arayüzü harika olduğu için Samsung aldım” dediğini duymadım. Fakat Samsung bu durumu değiştirme çalışmaları yapıyor olabilir. @evleaks, twitter üzerinden “Samsung yeni arayüz keşfediyor”  başlığını ekleyerek Samsung’a ait olduğunu iddia ettiği birkaç ekran görüntüsü paylaştı.

Henüz ortada herhangi hiçbir bilgi bulunmasa da bizim kafamızda tilkiler dolanmaya başladı! İlk olarak aklımıza gelen soru “Samsung TouchWiz’e ciddi bir revizyon mu yapacak?” oldu. Fakat paylaşımdaki “keşfediyor” kelimesi belki de özellikle kullanılmış olabilir. Yani Samsung’un baştan aşağı yeni bir arayüz geliştiriyor olma ihtimali de düşüncelerimizle cilveleşmeye başladı. Ama milyonlarca Samsung’da yüklü olarak bulunan TouchWiz arayüzü hemen öyle bir çırpıda değiştirilebilecek mi? Bu noktada başka bir fikir yeşerdi zihnimizin ücra köşelerinde; belkide Samsung tamamen yepyeni bir şey üzerinde çalışıyor. Örneğin üzerinde çalıştığı ve son zamanlarda hakkında sıkça duyar olduğumuz, Tizen işletim sistemli cihazları için hazırlanan bir arayüz olma ihtimali de var.

Belki de –söylenen teknik özellikler doğru çıkarsa- efsane özelliklere sahip olacak Galaxy S5 ile birlikte yepyeni bir arayüz hayatımıza girecek ve Samsung, bundan sonra üreteceği cihazlarda TouchWiz yerine bu arayüzü kullanacak.

Düşündükçe insanın aklına daha çok şey geliyor –bütün bu ekran görüntülerinin kötü bir şakadan ibaret olması gibi. Şimdilik ne olduğu konusunda bir karar kılamadık fakat paylaşılan ekran görüntülerinin hoşumuza gittiğini söyleyebiliriz.

Sizler TouchWiz arayüzünü beğeniyor musunuz? Yoksa değiştirilmesi hoşunuza gider miydi? Anketimize katılın!

Samsung arayüzünün böyle görünmesini ister miydiniz?
View results

 

Kaynak: @evleaks

7 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!