This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

En büyük akıllı telefon üreticisi Samsung kısa bir zaman önce yönetici değişikliğine gitti. Yeni CEO Oh-Hyun Kwon yeni rotayı belirledi.Yazılımları ve Dizaynları optimize etmek isteyen Samsung şirketi, artık Android kullanmayacak mı?

 

Samsung'un yeni CEO'su ilk konuşmasında hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu ve bundan itibaren Samsung kullancılarının kendi cihazlarını nasıl yaşadıkları daha ön planda tutulacak. Bunun için yazılım, kullanıcı deneyimlerini ve dizaynı bir araya getiren çözümler için çalışılacak. Bu, şirketin Galaxy S3 cihazındaki yoluna devam etmek istemesi anlamına geliyor.

 

Android topluluğu için bundan çıkardığımız anlamlar, Samsung'un ya çok deşiştirilmiş bir Android versiyonu sunması veya tam olarak kendi işletim sistemini kullanması. Peki bu yol doğru mu?

Bada OS veya İntel ile birlikte geiştirilen Tizen gibi işletim sistemleriyle başarıyı aramayı pek doğru bulmuyoruz. Zaten bunu anlamak için, Palm, RİM ve Nokia şirketlerinin akıllı telefon pazar paylarına bakmak yeterli olacaktır. Üç şirket de kendi işletim sistemleriyle yola çıktılar ve başarısız oldular. Sadece Apple şirketi bugüne kadar iOS ile başarılı olabildi.
Tabiiki Samsung'un düşüncelerinin arkasında Motorolanın Google bünyesine geçmesi de yatıyor. Güncellemelerin ilk önce Motorola tarafından kullanılmasından korktuğu düşünülen Samsung, bu iddiaların doğru olmadığını söylüyor.

Umarım, Samsung böyle bir hata yapıp, şansını Bada OS veya Tizen gibi işletim sistemleriyle denemez. Mesela Bada App Store'da 19.000 uygulama bulunuyor. Android, Samsung için ne kadar önemliyse, Samsung'un da Android için o kadar önemli olduğunu düşünüyorum.

 

Kaynak: cnet.com

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!