This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung, BlackBerry ile beraber yeni bir cihaz çıkarabilir

Çok değil iki sene önce Samsung, BlackBerry Messenger’ı Galaxy cihazlarında öne çıkarmaya başladı ve o günden beridir BlackBerry – Samsung işbirliği devam ediyor. Bunun yanında yine BlackBerry’nin SecuSUITE ve WorkLife servileri de Galaxy S6 ve S6 Edge için uygun hale getirildi. Peki bu işbirliği nereye gidiyor.

BlackBerryQ10
 © BlackBerry

Güney Koreli teknoloji devi BlackBerry ile güvenlik alanında çalışıyor ve Android cihazlarını daha güvenli hale getirmek için kaynak paylaşımı da yapıyorlar. Hatta bazı söylentiler Samsung’un 7,5 milyar Dolar karşılığında BlackBerry’î almaya çalıştığını söylese de Samsung bunu reddederek sadece işbirliklerini geliştirmek istediklerini vurgulamıştı. Şimdiyse ortalarda dolaşan yeni bir söylenti Samsung ve BlackBerry’nin yeni bir cihaz üzerinde çalıştığını fısıldıyor.

Tanınmış blogger ve analist Eldar Murtazin’e göre Samsung, Lollipop ile çalışan ve BlackBerry özelliklerini barındıran bir telefon üzerinden çalışıyor. Aslında Lollipop ile çalışan ve klavyeli bir cihaz hayal etmek zor değil. Daha zor olan bu cihazı kimlerin almak isteyeceğini hayal etmek. Bu yeni akıllı telefonun çıkış tarihi içinse bu yılın sonları işaret ediliyor. Henüz söylentileri destekleyen somut bir kanıt olmasa da iki marka arasında bir yakınlaşma olduğu ortada. 

Kaynak: Eldar Murtazin

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!