This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung bükülebilir ve katlanabilir ekran için tarih verdi

Uzun zamandır bükülebilir ve katlanabilir ekran teknolojisi üzerine çalıştığı bilinen Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 2015 yılında katlanabilir ekranlı ilk telefonu piyasaya sürebileceğini açıkladı. 

samsung faltbares display 3
Samsung'un kendi reklam filminden bir görüntü. / © Samsung

Yakın zamanda Uzakdoğu pazarı için piyasaya sürdüğü ilk kavisli ekranlı telefon Samsung Galaxy Round ile dikkati çeken Samsung'un CEO'su Kwon Oh Hyun, tamamıyla katlanabilir ekranlı ilk telefonları 2015 yılında tüketiciyle buluşturabileceklerinin müjdesini verdi. Buna göre şirketin, söz konusu teknolojiyi sadece telefon ve tabletlerde değil, akıllı kol saati Galaxy Gear gibi giyilebilir cihazlarda da uygulaması bekleniyor. 

Samsung'un şirketin bilançosu ve gelecek planlarıyla ilgili düzenlediği bir toplantıda yapılan açıklama ve aşağıda gördüğünüz yol haritasına göre, şirket öncelikle 2014 yılı için bükülebilir ekran teknolojisini tanıtması bekleniyor. Bu kavisli bir ekranla piyasaya çıkmış olan Galaxy Round'ın bir adım ilerisi olacak. Şirketin planlarına göre, tamamıyla katlanabilir ekran için verilen tarihler ise 2015 ve 2016 yılları. Tabii aynı yol haritasından bu planların önünde şu anda çeşitli "teknolojik engeller" olduğunu ve elektronik devinin bunları aşmaya çalıştığını da görüyoruz. 

samsung roadmap bend flex disp
İşte Samsung'un önümüzdeki yıllar için çizdiği yol haritası. / © Sammyhub

Haber teknoloji meraklıları için heyecan verici olsa da Samsung'un yeni teknolojiler konusunda çok da maceracı bir şirket olarak bilinmiyor oluşu yüzünden, ben şahsen ihtiyat payını elden bırakmıyorum. Bakalım dünyanın en büyük mobil cihaz üreticisi sözünde durup, dilediğimiz gibi eğip bükebileceğimiz telefonları üretmeyi başarabilecek mi. 

Vasıtasıyla Engadget

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!