This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Bundan Böyle Apple’ın Pillerini Üretmeyecek

Güney Kore’nin en büyük şirketi olan Samsung’un ürettiği ekranlar, işlemciler ve bellekler Apple’ın son derece popüler cihazlarının içinde kullanılıyor. Fakat son dönemdeki haberlerimizi de takip ettiyseniz, Apple elini ayağını Samsung’dan çekmeye başladı. Bu bir dizi uzaklaşma manevrasının son adımı da Apple’ın Samsung’dan pil alımını da kesecek olması.

 

 (c) Apple

Apple, Samsung bağımlılığından başka tedarikçiler bularak kendini kurtarmaya çalışıyor. Şimdiki haberde ise Samsung’un Apple’ın laptop ve tabletleri için bundan böyle pil satmayacağı yönünde. Apple, Samsung yerine rotasını iki Çin’li üreticiye çevirmiş durumda.

Samsung’un mu yoksa Apple’ın mı bu iş ortaklığını azaltmaya gittiğini net bir şekilde bilmiyoruz. Görünen tek şey iki şirketin birbirinden hızla kopmaya başladığı ve böyle giderse çok değil birkaç seneye bu ortaklığın mazide kalacak olması.

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • Cinlilerin yaptigi hangi sey guzel.Cin mali oyuncak al hemen bozulur.:)

  • Araz şimdiye kadar Apple ürünlerinde öyle bir batarya problemi varsa bunun için Samsung'dan kuşkulanman gerekmez mi? Bir de dikkat, bu haberde bahsedilen pil olayı laptop ve tabletler için.

    Çin'li üreticiler hakkında söylediklerin hakkında da şüphelerim var. Şimdi her şey Çin'de üretiliyor ve fiyatına göre kaliteli mal da yaptırabilirsinz kalitesiz de. Bence donanım açısından her şeyin en iyisini yapmaya çalışan Apple, yine kaliteli bir pil için anlaşma yapar.

    Bilmem ne kadar katılırsın? :)

  • Araz 26.Kas.2012 Link to comment

    Apple ne yapiyo yaa... bakalim o cinli sirketler samsung gibi kalite suna bilecekler mi? Bana hic oyle gelmiyor. Ki zaten apple urunlerinde ciddi bi batarya sorunu oldugunu duymusdum. bir de boyle olursa ... ?

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!