This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 4 comments

Samsung CES 2013'te İki Farklı Bükülebilen Ekran Tanıtacak

Bundan yaklaşık bir ay önce Samsung'un 2013 senesi için bükülebilen ekranlar üzerinde çalıştığı haberini detaylı bir şekilde sizinle paylaşmıştık. Bu gelişmeleri bir yandan heyecanla beklerken bazı kaynaklara göre şirketin 8-11 Ocak'ta Las Vegas'ta düzenlenecek CES 2013'te iki farklı bükülebilen ekran tanıtacağı haberleri internete sızdı. Ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz.

Samsung tarafından bükülebilen ekranlı bazı prototip telefonlar / (c) Samsung

Bu bükülebilen ekranlardan biri 5.5 inç büyüklüğünde olacak ve HD ekrana (1280 x 720) sahip olacak. Tahmin edersiniz ki bu ekran büyük bir akıllı telefon için üretiliyor. Tanıtılacak ikinci bükülebilen ekran ise 55 inçlik bir TV paneli.

TV'yi bir kenara bırakırsak uzunca bir süre 5.5 inçlik bu ekranın yeni çıkacak Galaxy S4 için üretildiği varsayımını sizler için değerlendirmiştik. Tahminimiz Galaxy S4 olmasa da S5'te bu teknolojinin kullanılmasının daha olası olduğu yönünde.

Bu arada dipnot olarak enteresan bir bilgi: Samsung ekranların oldukça bükülebildiği fakat tamamen katlanmadığını söylüyor. Bu bana küçükken bükülebilen (yeşildi sanırsam) kalemleri nasıl zorlayıp kırdığımı hatırlattı.

Siz ne düşünüyorsunuz? Bükülebilen ekran olmasının ne gibi avantajları olabilir?

Kaynak: sammyhub

4 comments

Yeni yorum yaz:
  • @Sezer: Bu da mantıklı aslında fakat insan sinirli olduğunda kesin telefonu tam bükmeye kalkar ve kırar diye düşünüyorum. :)

  • @Araz: Haklı olabilirsin. Benim de kafamda aynen bükülebilen ekranın ne fayda getireceği hakkında soru işaretlerim var. Belki üzerine oturulduğunda kırılma riskinin olmamasından kaynaklı rahat taşıma sağlayabilir. Onun dışında bir şey gelmiyor aklıma..

  • Gereksiz.Ama bnm icin gerekli.Su an kullandigim telefonda olsaydi sinirimi telden cikartirdim.Simdi ona vuramiyorum.Verdigim para aklima geliyor.Bukulebilen ekran oldugu zaman teli bukerim daha guzel olur

  • Araz 20.Ara.2012 Link to comment

    Bukulmeyen telefonda bukulebilen ekranin ne faydasi olabilir? Anlamadim dogrusu. ustelik 5.5 inchlik bi ekran icin de Full HD olsaydi bana gore daha uygun olurdu. Ne de olsa alismaya basliyoruz

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!