This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Çift Ekranlı, Katlanabilir Telefon Üzerine Çalışıyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, çift ekranlı ve bir kitap gibi açılıp kapanabilecek olan yeni bir telefon üzerine çalışıyor. Şirket, bu cihazın iki ekranını birbirine bağlayacak menteşe parçası için patent başvurusunda bulundu.

samsung patent
Samsung iki ekran arasındaki 30 numarayala gösterilen menteşe için patent başvurusu yaptı. / © Sammobile

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Samsung, inovasyon anlamında da hız kesmiyor ve yeni nesil akıllı telefonlara yönelik araştırma-geliştirme çalışmalarını sürdürüyor.

Samsung'a yakınlığıyla tanınan Sammobile sitesinin haberine göre, Samsung çok ilginç bir cihaz için Birleşik Devletler Patent Ofisi'ne patent başvurusunda bulundu. Başvuru yapılan cihaz Samsung'un planladığı yeni cihazın iki ekranı arasında bir çeşit menteşe görevi görecek. Planlanan cihazda iki ekranı bağlayacak olan bu menteşe, aynı zamanda ekranların bir kitap gibi birbirinin üzerine kapanıp açılmasını da sağlayacak. Bu yeni telefonun Nintendo'nun DS cihazlarına benzer bir çalışma mantığına sahip olması bekleniyor.

Katlanabilir bir akıllı telefonun en büyük avantajı, üreticiye ekran boyutunu küçültmeden telefonun toplam hacmini küçültme şansı verecek olması. Diyelim ki elinizde 4 inç büyüklüğünde, çok iri olmayan bir telefon tutacaksanız ama ikinci ekranı açtığınızda boyut birdenbire 8 inçe çıkacak.

Elbette bunun sadece bir patent başvurusu olduğunu ve Samsung'un gerçekten böyle bir cihazı üretip piyasaya sürmesinin yıllar alacağını unutmamak gerekiyor. Son yıllarda birçok firmanın çalıştığı, likit, bükülebilir ekran teknolojisiyle birlikte akıllı telefon sektörünün en heyecan verici teknolojik inovasyon girişimlerinden biri olan bu yenilik, özellikle kitap okumak ya da telefonda aynı anda birden fazla iş yapmak isteyenler için çok faydalı bir buluş olacak. 

Kaynak: Sammobile

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!