This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Cihazlarının Jelly Bean Güncellemeleri

Her güncel Android cihazı kullanıcısı Android 4.1 güncellemesi isteyecektir. Fakat mevcut durum üreticilerin resmi olarak hangi cihazlara bu güncellemeyi sunacaklarını resmi olarak belirtmeden önce, henüz iki yıllık olmayan cihazların sahiplerini bile ümitsizlendirebiliyor. Hangi Samsung cihazlarının güncelleneceği ise berlilenmiş sayılır.

SamMobile sitesinin edindiği bilgilere dayanarak,Galaxy S3 cihazının Jelly Bean güncellemesinin bitmek üzere olduğunu belirtmemiz mümkün. Yazılım testleri geçtiği ve şirketin güncellemenin sunumunu hazırladığı öğrenilmiş. Galaxy S2 kullanıcılarının ise daha sabırlı olmaları gerekiyor. Testler ne kadar iyi geçse ve cihazın da satış rakamları hâlâ bir o kadar güçlü olsa, güncellemenin cihaz için daha kesinleşmediği belirtiliyor. Çünkü Samsung son anda güncellemeden vazgeçerek, kullanıcılara sadece Value Pack sunabilir. Bununla birlikte Galaxy S2 için bazı Jelly Bean fonksiyonları sunulabilir, fakat anlaşıldığı gibi tüm güncelleme değil. Galaxy S2 sahiplerinin en büyük korkusu bu olsa gerek. Fakat SamMobile’ın bilgilerine dayanarak, Samsung’un Galaxy S2 Jelly Bean güncellemesini sunmamak için hiçbir nedeninin olmadığını söylemek gerekir.

Galaxy Note cihazı için de benzer bir durum geçerli. Testler iyi, fakat Samsung güncellemeyi resmi olarak açıklamadı. Note 2 cihazı ise Samsung tarafından 29 Ağustos tarihinde Berlin IFA fuarında Jelly Bean donanımıyla tanıtılabilir. Fakat bu konuda da henüz belirlilik yaşanmıyor. Eğer güney koreliler cihazı ilk olarak ICS donanımlı çıkartırlarsa, birkaç ay sonra güncellemeyi sunacakları düşünülüyor.

Kaynak: SamMobile

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!