This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung’dan Apple’a Misilleme:iPhone 5'e Karşı Patent Davası

 Apple ile Samsung arasında tüm dünyanın yakından izlediği patent davası Samsung lehine sonuçlanmış ve de Güney Koreli firma davaya konu olan ürünlerde patent ihlali yaptığı sonucuna varılması dolayısı ile yüklü miktarda tazminat ödemeye mahkum edilmişti. Samsung aslında çok sürpriz olmayacak bir şekilde Apple’ın akıllı telefonu iPhone ailesinin son üyesi iPhone 5’e yönelik bir karşı atağa geçerek patent savaşına yeni bir boyut kazandırmış oldu.

 Samsung’un Apple’a karşı iPhone 5 özelinde başlattığı hukuki sürecin teknik dayanakları ise ses kontrolleri, multimedya senkronizasyonları, uzaktan video dönüştürme sistemleri gibi alt başlıkları içeren spesifik özellikler ve de 3G teknolojisinin mobil cihazlardaki kullanımında Samsung’un kendisi tarafından geliştirildiğini iddia ettiği detaylı yazılımlar olarak sıralanmakta.

Samsung tarafından yapılan resmi bir açıklamaya göre firmanın Apple ile karşı karşıya olduğu çetrefilli patent davası süreci firmaya yeni iPhone 5’i dava etmekten başka bir yol bırakmamış. Bu arada firma Ağustos ayı sonunda kendisine çok ağır bir tazminat öngören mahkeme kararına yönelik tüm hukuki itiraz müesseselerini sonuna kullanmakta kararlı gözüküyor. Bu bağlamda söz konusu kararın temyiz süreci hala işlemekte.

Bu arada Samsung’un iPhone 5 üzerinden Apple’ı dava edeceğini açıklaması şirketin Amerikan borsalarındaki hisse senetlerinin %1.7 oranında değer kazanmasına yol açtığını da ilginç bir ayrıntı olarak paylaşalım.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!