This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

CES 2014’te ilk günler geride kalırken yeni teknoloji ve cihazları da bir bir tanıma fırsatı buluyoruz. En son tabletlerini tanıtan Samsung’un daha hareketli kullanıcılar içinse bir sürprizi var. Koreli üretici bir bisikletle geliyor. Evet, doğru okudunuz, bisiklet…

Samsung CES bike
Samsung şimdi de bisiklet işine girdi! / © Samsung

Trek Bikes ile birlikte geliştirilen prototipte Samsung bisikleti akıllı telefon dostu bir hale getirmiş. Gidonda yer alan girişler Galaxy modeller ile uyumlu. Toplamda 2 prototip tanıtıldı. Bunlardan birinde, bisiklette aynı zamanda sürücünün hızını, devamlılığını ve diğer sürüş bilgilerini ölçen ve giyilebilir cihazlarla da uyumlu bir sistem yer almakta.

Diğer bisiklette de Samsung Galaxy Note 3 için bir giriş yer almakta ve onun için de tasarlanmış çok özel bir şarj cihazı mevcut. Bu şarj cihazı sayesinde tekerlekler döndükçe telefonunuz bu enerji ile şarj oluyor. Aslında bakılırsa çok zekice bir sistem, özellikle uzun yol alan sürücülerin yol boyunca haritalar ya da GPS’den yararlanmaları konusunda büyük avantaj sağlayabilir.

Halen konsept aşamasında olan ürünler, son şekillerini henüz almadılar ve piyasaya çıkış tarihi belli değil. Bu yüzden bunu geleceğin bisikletleri için bir ipucu olarak algılamakta da fayda var.  

Kaynak: Phandroid

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!