This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung'dan logosuz Galaxy S6 cihazlar. Peki neden?

Görülen o ki Japonlar, Samsung’un çok da büyük bir hayranı değil. Bunu Japonya’da satılan Samsung cihazlarına baktığımızda anlayabiliyoruz. Japonların satın aldıkları akıllı telefonların yalnızca yüzde 5’i Samsung tarafında üretilmiş. Yaklaşık yüzde 40 gibi bir kullanıcı oranıysa iPhone almayı tercih ediyor.

docomo
© docomo

Bu durumun farkında olan Samsung yetkilileri de farklı bir pazarlama yolu izleyerek “madem bizim markamız için o kadar da deli olmuyorlar biz de cihazları logosuz satalım” diyerek 23 Nisan’dan itibaren satılmaya başlayacak Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge cihazlarına logo koymayacak. Samsung bu sayede daha çok cihaz satmayı hedefliyor fakat bu planı başarısız olsa bile zaten çoktan oldukça iyi bir başlangıç gerçekleştirdi. 

2 comments

Yeni yorum yaz:
  • Abartıldı gayet belli. Japonya da satılan cihazlarda t-mobile, verizon vs. Oparatörler gibi kendi logolarını kullanılmaktadır. Avrupanın oparatör anlayışı japon oparatörlerini de sarmış durumda. Htc, Lg, Sharp, Samsung, Sony bu şekilde cihaz üretimi yapmıştı. Bir diğer meseleye gelince samsung ona bakarsanız kendi anavatanı korede Anycall markası adı altında uzun yıllar satış yapmaktadır. Samsungu savunmak değil maksadım ama haberin araştırma yapmadan yapılması açıkcası ilgimi çekti. Saygılarımla

    • Can C. 20.Nis.2015 Link to comment

      Öncelikle detaylı yorumunuz ve konuya yaklaşımınız için teşekkürler. Haberin orijinalini Korean Herald sitesinde Samsung ditches corporate logo on smartphones in Japan başlıklı haberde okuyabilirsiniz, haberde denilenler birebir aktarılmıştır. Haberde HTC yada LG politikalarıyla ilgili bir şey demiyor, yalnızca salt Samsung Japonya'da logosuz cihaz satacak bunun nedeniyse... diyor.
      İlginiz için teşekkürler, her şeye rağmen sizin gibi sorgulayan üyelerimiz olması sevindirici.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!