This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung’dan RAM teknolojisinde devrim, 4GB RAM'ler yolda!

Cep telefonunuzun 4GB belleği (RAM) olsaydı harika olmaz mıydı? Samsung’un yeni geliştirdiği LPDDR4 RAM’lerle artık 4GB hayal değil. Üstelik yeni RAM’ler teknolojileri sayesinde daha yüksek performansı daha düşük güç tüketimiyle bizlere sunuyor.

8gb lpddr4 360x264
 / © SamMobile

Samsung’un yeni RAM’iyle ilgili açıklamaları teknoloji severleri heyecanlandırdı.Güney Koreli firma mobil cihazlar için 1GB kapasitesinde LPDDR4 RAM geliştirdiğini duyurdu. (Bazı haberlerde 8 Gb değerini görürseniz şaşırmayın. Zira 8 Gigabit -Gb- 1 Gigabyte’a-GB- denk geliyor) Samsung’un açıklamasına göre yeni geliştirilen DRAM’lerden üretilecek küçük tekli RAM paketleri sayesinde üst seviye cihazlarda 4GB’lık kapasiteye ulaşılabilecek. Samsung cihazları içerisinde en büyük RAM miktarı 3 GB ile Note 3’te bulunuyor.

Yeni 8 Gigabitlik (1 Gigabyte) LPDDR4 düşük güç tüketimli RAM’ler 20-nanometre teknolojisiyle üretilmiş ve Samsung tarafından tescillenen, LPDDR4 RAM standartlarını belirleyen arayüzü barındırıyor. Bu yeni arayüz sayesinde mobil cihazlarn için üretilen LPDDR 4 RAM’ler pin başına 3200Mbps transfer hızlarına ulaşıyor ki bu değer LPDDR3 RAM’lerinkiyle karşılaştırıldığında,  %50 fazla performans, %40 daha az enerji (1.1 volt’ta çalışarak)  tüketimi anlamına geliyor.

Yeni tanıtılan RAM’ler uygulamaların daha hızlı çalışmasını sağlayacak ve UHD ekranlı (Ultra HD) cihazların performansını, pil ömründen fedakarlık etmeden artıracak.

Kaynak: SamMobile

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!