This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares 1 Comment

Samsung’dan yeni tablet mi geliyor?

Son günlerde gerek tablet gerekse akıllı telefon kanadından olsun Samsung ismini sık sık duyuyoruz. Anlaşılan o ki Samsung’un 2013‘teki korkutucu agresif büyümesi 2014‘te de hızlanarak devam edecek.

samsung device fcc
Samsung'un yeni tabletine dair bilgiler. / © CNet

Samsung’un sırf yeni yılın ilk çeyreğinde 4 adet tablet tanıtacağı dedikodusunu sizlere ulaştırmıştık. FCC dosyalarında rastlanan bu yeni Samsung cihazın bazı bilgileri, Samsung’un tanıtacağı tablet modellerinden birine ait olabilir. (Federal Communications Comission- Federal İletişim Komisyonu- Amerikan devletine bağlı bağımsız bir birim)

FCC belgelerinde adı geçen SM-T320 kodlu cihazın Galaxy Tab Pro 8.4 modeli olduğu düşünülüyor. Belgelerde yapılan tanımlamaya göre cihaz WiFi ve Bluetooth’a sahip “portatif tablet”. Hakkında bir kaç teknik özeliğe yer verilmiş olsa da hakkında pek fazla detay da belirtilmemiş.

Verilen bilgilere gelecek olursak cihazda 802.11 a/b/g/n/ac standartlarını destekleyen WiFi ve Bluetooth LE(Low Energy yani düşük enerji) teknolojisine sahip. Bunun dışında gün yüzüne çıkan fotoğrafta cihazın arka kamerasına bir de flash eşlik edeceği görülüyor ki bu zaten diğer Samsung Galaxy tabletlerinden alıştığımız bir özellik.

samsung device fcc 2
Cİhazın arka kamerasına bir de flash eşlik edecek. / © Androidcommunity

Belgede verilen detaylara göre GPS anteni telefonun üst kısmına, kameranın yanına WiFİ ve Bluetooth antenleri ise alt sağ köşeye konumlandırılmış. Cihazın boyutlarıyla ilgili verilen bilgilere göre yeni çıkacak cihazın genişliği 128mm, yüksekliği ise 219 mm. Cihazın bir köşesinden zıt diğer köşesine olan ekseni ise 240mm uzunluğunda.

Samsung’un yeni tableti hakkında elde edilen bilgiler şimdilik bu kadar. Umarız yakın tarihte daha fazla detay ortaya çıkar!

Vasıtasıyla Androidcommunity Kaynak: CNet, Phonearena

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!