This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
13 Shares 10 comments

Samsung, katlanabilir ekran ve kameralı S Pen konusunda çok ciddi

Samsung’un takdire şayan bir yanı varsa o da üst seviye cihazlarında invasyonu ve yeniliği her zaman ön planda tutması. Bu hem Apple’a karşı elini güçlendirmesini sağlıyor hem de teknoloji öncülüğü rolünü devam ettirmesine yarıyor. Bu konuya ilişin olarak Samsung’un yeni aldığı bir patent de özellikle Galaxy Note serisi cihazların gelecekte nasıl görüneceği hakkında ipuçları veriyor.

wwwqq
© sammobile

Geçtiğimiz günlerde de bahsettiğimiz katlanabilir ekran projesiyle ilgili olarak Samsung yeni patentler aldı. Project Valley ismi verilen proje kapsamında katlanabilen ekrana sahip cihazlar ve iki ekran fikri ön plana çıkıyordu. 2014 yılından beri Samsung tarafından dillendirilen bu teknoloji için verilen tarih de yaklaşmakta. 2016 yılının başında tanışacağımız teknolojinin detayları da patenti alınan illüstrasyonlarda açıkça görülebilmekte.

wqwqwq
 © sammobile

 

wqwq
© sammobile

Patentlerde aynı zamanda S Pen üzerine yerleştirilmiş bir kamera da görülmekte. Baya bir James Bond havası yaratan teknoloji pratikte oldukça eğlenceli olabilir. Yine patent üzerinden konuşursak S Pen'e artık The Photographer da diyebiliriz. Görülen o ki kalem üzerinde yer alan kamera aynı zamanda cihaz üzerinden de kontrol edilebilecek. 

10 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!