This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Samsung Galaxy 4 Neden Plastik Olacak?

Galaxy S4'ün, bir önceki modeli Galaxy S3'ünkü gibi plastik olacağı açıklandıktan sonra ben de dahil olmak üzere çok sayıda tüketici hayal kırıklığına uğradı. Peki bu kadar eleştiriye rağmen S4'te neden plastik kullanılıyor? Bunun nedenlerini Samsung'un kendi ağzından duymak istiyorsanız haberimize tıklayın.

2012 senesinde Galaxy S3, pazarda en çok satan üst seviye telefonlardan biri oldu. En büyük eleştiri okları ise cihazda kullanılan plastik kasa yönünde oldu. Peki Samsung tüketicinin ne düşündüğünü umursamıyor mu?

Durum tahmin ettiğiniz üzere böyle değil. Plastik kasa kullanımının nedenini Samsung yöneticisi Y.H. Lee, Samsung'un ilgilenmesi gereken estetikten başka şeyler olduğunu söyleyerek açıkladı. Örneğin çıkışından itibaren milyonlarca sipariş alacak bir telefonun nasıl en kolay yolla üretebileceklerini düşünmeleri gerek. Başka materyallere dönseler mutlaka üretim hattında işleri daha da zorlaşacak.

Plastik kullanımının bir diğer nedeni ise plastiğin başka materyallere nazaran daha dayanıklı olması. Bu açıdan örneğin LG Optimus G ve LG Nexus 4 gibi cam kullanılan telefonlarda dayanıklılık ile ilgili problemler çıktı.

Samsung'un da tek kasa olmadığını aklımızda bulundurmamız lazım. Hatta bu açıdan bakıldığında bu özelliğe sahip tek üst seviye telefon. Plastik oluşu değiştirilebilen pile olanak sağlıyor olabilir.

Tüm bunlar bir kenara benim şahsi kanaatim S4'te plastik kullanılmasının en büyük nedenlerinden biri maliyetle ilgili olmalı. Piyasadaki en yüksek donanımı her zaman daha ucuza vermeyi amaçlayan (en azından fiyatı tüketicilerin alamayacağı kadar yüksek tutmamaya çalışan) bir şirketin de böyle bir stratejiyi izlemesi çok doğal.

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • Hic sasirmadim.Bnm telefondada plastik kasa var.Ama cizilmeye dayaniksiz olmasi eksi
    Ucuz olmasi arti
    Yani berabere

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!