This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 3 comments

Samsung'dan yeni yılın ilk cihazı: Galaxy Camera 2

Samsung, Android işletim sistemli fotoğraf makinasının yeni sürümü Galaxy Camera 2'nin piyasaya çıkışını resmen duyurdu. Cihaz önümüzdeki hafta ABD'de düzenlenecek olan CES etkinliğinde görücüye çıkacak.

Galaxy Camera 21
© Samsung Mobile

Samsung, geçen sene piyasaya çıkan Android tabanlı fotoğraf makinası Galaxy Camera'nın yeni versiyonu Galaxy Camera 2'yi resmen duyurdu. Tasarım olarak cihazın yeni sürümündeki en dikkat çekici değişiklik Note 3'de gördüğümüz yapay deri kaplama olurken, teknik özellikler fotoğraf meraklılarının iştahını kabaratacak cinsten. 

16 megapiksel çözünürlüğe sahip olan Galaxy Camera 2, 1/2.33 inçlik sensöre, Xenon marka flaşa ve 21x optik zoom özelliğine sahip. Samsung'un iddiasına göre cihazda bulunan yeni bir fotoğraf işleme sistemi sayesinde Galaxy Camera 2 bir önceki modele oranla daha kaliteli fotoğraf verecek. Cihazda 1.6GHz gücünde dört çekirdekli işlemci ve 2 GB sistem RAM'i bulunuyor. Galaxy Camera 2'nin dahili belleği ise 8 GB olarak belirlenmiş. 2000 mAh gücündeki pille piyasaya çıkan cihazda microSD yuvasının yanısıra Wi-Fi, Bluetooth ve NFC bağlantı özellikleri bulunuyor. Tek şarjla 350'ye kadar fotoğraf çekebildiği belirtilen yeni Samsung harikasının işletim sistemi Android 4.3 Jelly Bean. Ekran özellikleri ise 4.8 inç ve 720 piksel olarak sabitlenmiş. 

Galaxy Camera 22
Android tabanlı fotoğraf makinası: Samsung Galaxy Camera 2! / © Samsung Mobile

Yazılım açısından da Samsung'un yeni versiyonda bazı değişiklikler yaptığını görüyoruz. Bunlardan biri kullanabileceğiniz farklı fotoğraf çekim modlarının sayısının 28'e çıkmış olması. Tıpkı ilk modelde olduğu gibi kullanıcılar, ISO değerleri gibi ince ayarları manuel olarak yapabilecekler. 

Galaxy Camera 2, önümüzdeki hafta ABD'de düzenlenecek olan CES teknoloji fuarında görücüye çıkacak ve cihazın hem fiyatı, hem de Avrupa ve Türkiye'ye ne zaman geleceği konusunda daha çok fikir sahibi olacağız. 

Vasıtasıyla SamMobile Kaynak: Samsung Mobile

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • galaxy zoom telefondu ancak bu telefon değik sadece fotoğraf makinesi. zoom modeli de fazla satılmadı ancak kısıtlı bir kitleye hitap etse de farklı bir telefon. ancak bu fotoğraf makinesi cidden gereksiz. bu makineyle ne yapılır ki. boş zamanlarda temple run'mı oynanır yoksa mail mi kontrol edilir. yapacağın tek şey fotoğraf paylaşmak yada yüklemek olur. ki bu da daha basit bir işletim sistemiyle yapılabilir.

  • Satın almayı düşünmeyeceğim bir model fakat çevremde bu telefonu beğenen çok bayan arkadaşım var.Bayanlar telefonlarını çantada taşıdıkları için sanırım boyutları onlar için sıkıntı yaşamıyor.İlk modeli ne kadar sattı bilmiyorum fakat ikinciyi çıkarttıklarına göre bununda bir alıcı kitlesi var demektir.Bu modelle ilgili galaxy zoom modelini en çok bayanlar kullanıyor diye haber çıksa hiç şaşırmam:)

  • çok gereksiz bir cihaz. android ilk önce foto makinesi için geliştirilen bir işletim sistemi ama şuan için uygun değil. 2 foto paylaşmak için 2GB ram 4 çekirdek falan bunlara ne gerek var. daha optimize bir sistem olsa 256mb ram 1ghz işlemci yeter hatta artar bile. o yüzden fazla tutulmaz. nitekim ilk versiyon hiç satılmadı.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!