This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Samsung, Galaxy Gear’ın 4 Eylül’de lanse edileceğini doğruladı

Samsung, merakla beklenen akıllı saat modeli olan Galaxy Gear'ın 4 Eylül'de Berlin'de düzenlenecek olan IFA 2013 etkinliğinde görücüye çıkacağını resmi ağızdan doğruladı.

gearsmartwatch
© Voucher Codes Pro/Samsung

Üst düzey bir Samsung yetkilisi, teknoloji devinin gelecek hafta düzenlenecek bir etkinlikte yeni bir akıllı saat tanıtacağını doğruladı.

Samsung Mobile’ın yönetici başkan yardımcısı Lee-Young-hee, Korea Times’a yaptığı açıklamada, cihazın Android temelli olacağını ve “esnek-olmayan” bir görüntüde olacağını söyledi. Lee, Galaxy Gear’ı bir “giyilebilir konsept cihaz” olarak tanımlıyor. Bu tanım, “Samsung, geliştirdiği akıllı saati kitle pazarında satacak mı?” sorusunu da beraberinde getiriyor. Lee, Samsung’un, Gear’ın mobil cihaz endüstrisine anlamlı bir ivme kazandıracağından emin olduğunu ekliyor, ki bu da, Gear’ın geniş bir kullanıcı kitlesini hedefleyen bir cihaz değil, potansiyel bir pazar için erken bir saha araştırması niteliğini taşıdığına işaret ediyor.

Esnek ekran görüntüsüne yalanlama

Lee’nin “giyilebilir konsept cihaz” olarak tanımladığı, Android altyapısına sahip akıllı saat Gear, arama yapma, İnternet’te gezme ve e-mailleri kontrol etme gibi özelliklere sahip. Cihazın esnek bir ekran görünümü sunacağına ilişkin söylentiler ise Lee’nin açıklaması ile, resmi olarak net bir biçimde yalanlanmış oldu.

Aynı röportajda, Lee, popüler tablet/akıllı telefon melezi Galaxy Note 2’nin bir devam olan Galaxy Note 3’ün 4 Eylül’de Berlin’de düzenlenecek olan yıllık IFA konferansında görücüye çıkacağını da doğruladı. Bununla birlikte, Lee, Samsung’un, zor bir dönem geçiren Kanadalı BlackBerry’i satın almaya hazırlandığı yönündeki söylentileri yalanladı.

Samsung’un 4 Eylül’de Berlin’de düzenleyeceği ve Note 3’le akıllı saat Gear’ı görücüye çıkaracağı basın toplantısını AndroidPIT olarak yerinde takip edip, haberleri anında size duyuracağız. 

Vasıtasıyla The Verge Kaynak: Korea Times

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!