This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung yeni bir Galaxy Grand modeli daha tanıtacak!

Samsung –zaten geniş olan- model yelpazesini daha da genişletiyor! Daha geçtiğimiz hafta tanıttığı Galaxy Grand 2’den sonra, Güney Koreli üreticinin bir Galaxy Grand modeli daha tanıtacağı iddia edildi. Samsung’a dair öngörülerinde tutarlılığıyla bilinen SamMobile’ın iddiasına göre, Samsung’un Şubat 2014’te Barselona‘da yapılacak MWC (Mobil Dünya Kongresi) etkinliğine yakın bir tarihte yeni bir model tanıtacağı “kanıtlandı”.

Samsung Galaxy grand GT I9082
Samsung'un makul fiyatlı mevcut modeli Galaxy Grand  piyasaya ilk olarak Nisan 2013'te sürüldü./ © Samsung

SamMobile’dan paylaşılan bilgilere göre Samsung Galaxy Grand Lite (GT-I9060 model numarası), öncü model Galaxy Grand ile gelecek model Galaxy Grand 2’nin tam arasında konumlandırılacak. Teknik özelliklerine göz atacak olursak 5 inç WVGA (480x800 piksel) ekran, 1.2GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli işlemci, 1GB RAM, 8GB iç depolama alanı ek olarak microSD yuvası ve 2100mAh bataryası bulunacak.

Galaxy Grand Lite’nin kamerası ve Android sürümüde kardeşlerininkinden farklı olacak. Beklentilere göre cihazda 5 megapiksel arka ve standart VGA ön kamera bulunacak. SamMobile’ın bilgileri edindiği kaynak telefonla gelecek Android sürümünün 4.2 Jelly Bean olacağını iddia etse de muhtemelen çıkış tarihine kadar en az Android’in 4.3 sürümünü sunacaktır. Ayrıca doğruluğu şimdiye dek kanıtlanmamış olsa da cihazın çift SIM kart desteği sunacağı iddialar arasında. Çift SIM kartlı telefonlar özellikle Hindistan ve Çin pazarlarında epey başarılı oluyor.

Telefon farklı renk seçenekleriyle piyasaya sürülecek; beyaz, “gece yarısı siyahı”, “limon yeşili” ve turuncu. Telefonun 24 Şubat’taki MWC etkinliğinden bir kaç hafta önce tanıtılması bekleniyor. Fakat telefon daha tanıtılmadan Samsung tüketicilerden gelen eleştiri oklarının hedefi olmaya başladı; Tüketiciler Samsung’un model yelpazesini daha da “dallandırıp budaklandırmadan” mevcut cihazlara olan desteğe önem verilmesini istiyor!

Sizin bu konuda görüşleriniz neler?

Kaynak: SamMobile

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!