This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung, Galaxy Nexus'un Kaybettiğini Kabullendi Mi?

Google bir türlü Nexus telefonlarıyla sırtını doğrultamıyor. Bir yanda şirketin Nexus telefonlarıyla vaadettiği “saf Google” tecrübesi Android cephesinden inanılmaz bir sadakat kazansa da marka sadakati olmayan insanlara pek de ilgi çekici gelmedi.

Bugün federal mahkemede bir Samsung avukatı en son Galaxy Nexus telefonu satışlarının çok düşük olduğunu ve bu yüzden kimseye bir tehdit teşkil edemeyeceğini belirtti.

Samsung'un avukatları şirketin ilk çeyrekteki Galaxy Nexus satışlarından 250 milyon dolar tahsis ettiğini söyledi. Bu aslında baktığınızda hiçbir şey değil ama büyük bir vurgun da sayılmaz. Verizon, Spring ve T-Mobile ve AT&T'de simfree olarak çıkan Nexus T-Mobile'ın Galaxy S 4G'si kadar satabilmiş durumda.

Bir önceki Nexus modeli, Nexus S 4G de diğer Sprint Android telefonları göz önünde bulundurulduğunda büyük bir vurgun sayılmaz. 2011'in ikinci çeyreğinden 2012'nin ikinci çeyreğine kadar Nexus S 4G 512.000 adet satıldı. İki yıldızlı Samsung Replenish bile 938.000 adet sattı.

Nexus'u Tekrar Gözden Geçirmek

Burdan Android fanları ve partizanları için çıkarılıcak ders Google'ın çıkartması gerekenden daha fazla. Google, Nexus çok satmış, az satmış... bunu çok önemsemiyor. Nexus, Google için sadece birkaç bin satsa bile görevini yerine getiriyor. Alet halihazırda mevcut ve Google yazılımcılar için her zaman uygulama üretebilecekleri ve test edebilecekleri bir platform sağlıyor.

Nexus'un kötü satışlarının arkasındaki esas nokta (bu ta Nexus One'a kadar gidiyor) şirketin insanlara uyduruk telefon yapmadıklarını gerçekten açıklayamamış olması. Öte yandan güncelleme açıklamalarının da bir türlü gerçekleşmemesi Nexus'un eksilerinden biri. Jelly Bean açıklamasından iki ay geçmesine rağmen hala bir gelişme yok.

Telefonun tasarımı şahsi kanaatime göre gayet iyi. Elinize aldığınızda güzel bir his veriyor. Ama işte her şey tasarım değil...

Kaynak: PcMag

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!